Як прикрасити коровай. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Каравай - це не просто хліб, а символ благополуччя і достатку в родині. Готують його в особливих випадках, тому прикраса короваю також повинне відповідати особливості моменту. Зазвичай короваї прикрашають ягодами калини та візерунками з тіста. Нижче наведені приклади декорування цих хлібобулочних виробів, які можна використовувати і окремо і в комбінаціях.
Інструкція
1
Коси. Один з найпростіших способів прикрасити коровай - оповити його косою з тіста. Коса заплітається з трьох смужок тіста. Можна трохи спростити це прикраса і звити шнур з двох смужок тіста.
2
Квіти. Їх можна наступним чином - викласти їх на поверхні короваю стрічкою з тіста, а середину викласти родзинками. Інший спосіб - розкачати тісто в невелику коржик і злегка надрізати по краях, утворюючи пелюстки. Можна з тіста викласти троянди, це трудомістке, але дуже красиво виглядає. Для цього з розкачане тісто вирізаються півкола різної величини і викладаються від менших пелюсток в центрі троянди - до великих по краях.
3
Листочки. Листочки вирізаються ножем з розкачане тісто. Можна ножем накреслити в них центральну лінію і смужки від неї до країв. Інший варіант оформлення листків - зробити ножем невеликі надрізи по краях листя, при випіканні вийдуть листочки глоду. Іноді з тіста вирізують дубове листя.
4
Колоски. Простенькі колоски роблять так - на тонкій смужці тесту робляться різноспрямовані надрізи з двох сторін. Якщо хочеться домогтися більшої схожості, можна акуратно потягнути пальцями за кожен край, що вийшов у надрізу.
5
Птахи. Тіло птиці виліплюється з тіста. Потім з шматочка тіста розкочується коржик, вирізається крило потрібної форми або хвіст, і по ньому проводять ножем кілька разів, але не надрізають. Тісто запечеться зі смужками. Можна таким способом зробити лебедя. Вирізається коло з розкачане тісто, надрізається по всьому краю ножем, ріжеться навпіл. З половинок кола викладаються крила, а шию лебедя можна викласти тонкою смужкою тіста.
6
Ангел. Крильця ангелам вирізують такі ж, як у пташок, голову вирізують у вигляді кружка, а плаття у вигляді трикутника.