Як навчити грати в шашки.

В шашки грають майже в будь-якій країні, хоча і скрізь за різними правилами. Адже з часом правила в кожній державі знайшли свої особливості. Незмінними основами залишаються два гравці і головне завдання - побити всі шашки противника або «загнати» їх у безвихідну ситуацію.
Вам знадобиться
  • гральне поле площею 64 клітини, набір шашок (12 білих, 12 чорних).
Інструкція
1
Грають на чорно-білому (іноді червоно-чорному, чорно-бежевому) поле, поділеному на 64 або 100 клітин. Фігури в грі завжди однакові, але відрізняються від шашок супротивника за кольором. Як правило, вони бувають чорні і білі. Правила гри можуть відрізнятися розстановкою фігур, їх кількістю, розмірами поля. Залежно від площі грального поля, шашок на ньому може бути по 12 або по 20 штук. Гру завжди починають білі.
2
У нашій країні найчастіше грають в російські шашки . Гра відбувається на чорних клітинах. Якщо ви граєте білими, поверніть дошку так, щоб зліва внизу був чорний квадрат. Робіть ходи по черзі з противником. Поки шашка не стала дамкою, вона може ходити тільки вперед по діагоналі. Дамкою проста шашка стає тоді, коли доходить до останньої (від вас) горизонталі супротивника. Якщо проста шашка стала дамкою, переверніть її. Тепер вона може ходити і бити на кілька клітин вперед по діагоналі. У російських шашках дамка і проста шашка можуть бити назад.
3
Проста шашка «з'їдає» шашку або дамку противника, перестрибнувши через нього на одну клітку, якщо вона вільна. Шашка буде «з'їдена» тільки в тому випадку, якщо вона стоїть на сусідньому квадраті по діагоналі. Б'є шашка може бити і не один раз, незалежно від напрямку, якщо після однієї «жертви» на її шляху зустрічається ще одна шашка супротивника.
4
Якщо в процесі бою шашка стає дамкою, то вона продовжує бити в ролі дамки. Дамка може рухатися в будь-якому напрямку, але тільки в одну сторону за хід. Вона не може побити шашку, за якою немає вільної клітини, куди б'є дамка повинна стати. Якщо, навпаки, вільних клітин за «з'їденої» шашкою декілька, дамка вибирає будь-яку. Бити одну і ту ж шашку більше одного разу заборонено. Якщо за один бій «з'їдено» кілька шашок, всі вони забираються з поля тільки після закінчення бою.
Сучасні діти все більше часу проводять перед телевізором або екраном монітора. Між тим, в силах батьків організувати дозвілля дитини з користю, так, щоб у процесі гри він тренував увагу і розвивав аналітичні здібності. Для цієї мети чудово підходять знайомі всім з дитинства шашки. Навчивши дитини грати в шашки, ви допоможете йому навчитися таким важливим якостям, як уважність, посидючість і здатність мислити логічно.
Інструкція
1
Придбайте набір для гри в шашки, що складається з багатоклітинній дошки і шашок чорного і білого кольору. Для 3-4-річних малюків у продажу є спеціальні дитячі набори, в яких шашки виконані у вигляді машинок, літаків або динозаврів. Забавні фігурки зацікавлять малюка сильніше, ніж стандартні чорно-білі шашки.
2
У доступній формі поясніть дитині правила гри в шашки. Існує безліч варіантів цієї цікавої гри, проте класичними вважаються «російські шашки». Ця гра проводиться на дошці розміром 8x8 клітин. У розпорядженні кожного гравця є по 12 шашок, які на початку гри розставляються в три ряди на чорні клітини. Шашки можна переставляти на вільні чорні клітини: ходити по діагоналі на одну клітину і «бити» шашки суперника, перестрибуючи через них. Побита шашка в грі більше не бере і знімається з дошки. Шашка, що дійшла до кінця дошки, носить назву «дамка» і може переміщатися по діагоналі на будь-яке число полів в будь-якому напрямку. Кінцевою мета цієї гри - «побити» все шашки суперника.
3
Придбайте спеціальну літературу для дітей, в якій просто і цікаво описані правила та прийоми гри в шашки.
4
Навчивши дитини грати в шашки, намагайтеся, щоб інтерес до нової гри не згас. Влаштовуйте сімейні турніри або запросіть для гри його однолітків. При навчанні важливо, щоб дитина мала можливість грати як з більш сильними, так і більш слабкими суперниками.
5
Не квапите дитини , якщо він плутається в правилах або недостатньо добре, на вашу думку, продумує ходи. Напевно ви теж не народилися з умінням грати в шашки, і вам потрібно якийсь час, щоб цьому навчитися.
6
Обов'язково хваліть дитини за кожен його успіх і не забувайте говорити йому, який він розумний, і як ви пишаєтеся його перемогами.
Корисна порада
Ви можете урізноманітнити ваші заняття, навчивши дитину грати в «куточки», в «Чапаєва» або «піддавки». Ці веселі й захоплюючі ігри на основі шашок напевно сподобаються дитині і принесуть масу задоволення вам обом.