Як побудувати каркасний гараж. Як побудувати дерев'яний гараж своїми руками.

Використання каркасної технології допоможе значно заощадити фінансові кошти і час при будівлі гаража . Дерев'яний каркас гаража монтується на фундамент, підлога заливається бетоном. Дах з шиферу встановлюється на дерев'яну обрешітку.
Вам знадобиться
 • - бруси перетином 6х10 см (для каркаса) і 2х12 см (для даху);
 • - цемент, пісок, щебінь для виготовлення бетону;
 • - арматура;
 • - вагонка;
 • - гіпсокартон;
 • - руберойд;
 • - шифер;
 • - пластмасова каналізаційна труба;
 • - металеві ворота;
 • - палі.
Інструкція
1
Оберіть місце установки гаража на ділянці. Для того щоб в гараж легко було поставити машину, розміри його краще вибирати не менше 6х3,5 м. Сплануйте розташування верстака, полиць для зберігання інструменту, місць для садового і спортивного інвентарю.
2
Вирийте траншею для встановлення фундаменту. Зробіть опалубку, встановіть в неї палі і залийте опалубку бетоном.
3
Монтаж каркаса гаража на палі фундаменту почніть зі складання нижньої обв'язки. Закріпіть на відстані 1,5-2 м несучі стійки. Зверху стійок закріпіть верхню обв'язку. У кутах каркаса встановіть підкоси для додання йому просторової жорсткості. Передбачте місця для установки воріт і вікон.
4
Обшийте гараж зсередини гіпсокартоном. Для обшивки гаража зовні використовуйте вагонку. Зовнішня обшивка монтується з перекриттям вертикальних і горизонтальних стиків. Для утеплення гаража використовуйте мінераловатні плити або тирсу.
5
Зробіть дерев'яну обрешітку для даху. Настелите на обрешітку руберойд. Укладіть на руберойд шифер. Обладнайте водозлив з розпиляної навпіл каналізаційної труби з пластмаси.
6
Встановіть раму для гаражних воріт шириною 2,5 м і висотою 1,8-2 м таким чином, щоб вона забезпечувала безперешкодний рух воріт. Навісьте на петлі стулки і перевірте легкість їх пересування.
7
Вирийте в гаражі оглядову яму шириною дорівнює відстані між колесами автомобіля, а довжиною рівній довжині автомобіля. Оптимальною глибиною для зручного ремонту автомобіля вважається глибина, рівна 1,8 м. Обладнайте яму кришкою. На дно ями укладете гравій і залийте його бетоном. Зробіть опалубку, заповніть простір між опалубкою і стінами бетоном.
8
Утрамбуйте грунт перед укладанням підлоги і укладіть на підлогу сітку з арматури. Залийте бетонну підлогу на відстані 20 см від землі щоб уникнути попадання в гараж дощової води.
Зверніть увагу
Щоб уникнути отруєння чадними газами особливу увагу приділіть обладнанню в гаражі вентиляції.
Корисна порада
Істотно зменшити витрати на зведення гаража можна добудувавши його до будинку.
Каркасно-дерев'яні споруди використовуються для будівництва житлових будинків, літніх будиночків, бань. На сьогоднішній день це, мабуть, найдоступніші і швидкобудуюємі конструкції, які збираються на місці за тиждень-два.
Вам знадобиться
 • пиломатеріали (дошки та бруси), бетон для фундаменту, покрівельний матеріал, утеплювач, гідроізоляція, цвяхи, саморізи, цеглу, бетономішалка, дискова пила, шуруповерт, електродриль, молоток, рулетка, електропила.
Інструкція
1
Оберіть місце для влаштування фундаменту. Каркасний будинок краще будувати на узвишші далеко від дерев, щоб перешкоджати излишнему попаданню вологи на дерев'яні конструкції. Виберіть тип фундаменту. Якщо ви вирішили побудувати літній будиночок, досить буде пристрій стовпчастого фундаменту. Якщо ви будуєте капітальне житло, необхідно залити стрічковий фундамент. Прокопати по периметру будови вузькі траншеї (40-50 см) глибиною до 1м. Зробіть опалубку з необрізної дошки. Дно траншеї засипте піском і дрібним щебенем. Заливайте в траншеї свіжий бетон, прокладаючи його арматурними прутами. Дочекайтеся повного висихання фундаменту.
2
Покладіть на готовий фундамент гідроізоляцію, поверх неї зміцните анкерними болтами через кожні 2 м дерев'яні бруси 150х150 мм основи каркаса будинку. Виставите точну геометрію будинку, використовуючи будівельний рівень, куточок і рулетку. З широкої необрізної дошки настелите чорнову підлогу першого поверху, потім покладіть на нього статеві лаги (брус 10х10 мм), між ними укладіть утеплювач (ековата), покладіть статеву дошку.
3
Пристрій каркаса починається з зведення і установки дерев'яних балок. Використовуйте для цього будівельний рівень, похилі розпірні дошки або металеві скоби. Розпірні дошки і скоби повинні підтримувати балки строго вертикально і не виступати за межі каркаса.
4
Обшийте каркас будинку заздалегідь напилених дошками, використовуючи саморізи. Внутрішню частину каркаса можна обшити листами гіпсокартону. Між внутрішнім і зовнішнім шаром обшивки укладіть плити утеплювача (мінвата або пінополістирол). Починайте обшивку будинку від віконних і дверних прорізів.
5
Встановіть верхнє перекриття першого поверху, яке збирається з дерев'яних брусів і статевої дошки. Встановіть крокви і зберіть дах будинку. Відразу оббейте дах спочатку латами з дощок, укладіть гідроізоляцію і зміцните покрівельний матеріал. Утепліть стелю першого поверху з боку горища, використовуючи пароізоляцію і мінвату.
6
Встановіть вікна та двері. Проведіть комунікації та електрику. Потім зробіть зовнішню і внутрішню обробку житла, не забуваючи просочувати його дерев'яні частини антисептичним і вогнетривким складами.