Як відформатувати ноутбук. Як зробити чистим жорсткий диск на ноутбуці.

Незважаючи на те, що фахівці не рекомендують займатися самостійним ремонтом ноутбуків, іноді така необхідність все ж виникає. Дія вірусів або пошкодження файлової системи змушують зайнятися позаплановим лікуванням комп'ютера. При цьому часто буває потрібно відформатувати диск ноутбука.
Інструкція
1
Насамперед перенесіть всі цінні дані з ноутбука на інший комп'ютер. Після форматування вони будуть втрачені.
2
Заздалегідь виберете CD або DVD збірку операційної системи або просто завантажувальний диск LiveCD, які дозволяють завантажуватися з CD-ROM в обхід жорсткого диска комп'ютера. Запишіть образ на чистий компакт-диск на маленькій швидкості. Перевірте, чи добре він читається приводом ноутбука. Як альтернативу для цієї ж мети можна заздалегідь зробити системну флешку.
3
Увімкніть ноутбук і при необхідності поміняйте черговість завантаження. В стаціонарному комп'ютері аналогічну дію здійснюється через BIOS, на ноутбуках - натисканням відповідної командної клавіші F1..12 при включенні. Першим пристроєм для завантаження виберете CD-ROM або USB. Підключіть завантажувальну флешку або вставте компакт-диск. Перезавантажте ноутбук.
4
Після визначення відповідного пристрою почнеться завантаження інтерфейсу зі знімного носія. У вас перед очима з'явиться графічна оболонка. У ній ви легко знайдете доступ до дисків ноутбука, які тепер зможете легко відформатувати. Якщо дозволяє програмне наповнення завантажувального диска, для форматування та інших операцій з вінчестерами можна скористатися спеціалізованими програмами з розширеним функціоналом і зручним інтерфейсом, наприклад, Acronis Disk Director, який часто зустрічається на LiveCD-дисках. Їм же можна, наприклад, розбити диск на декілька логічних, або, навпаки, об'єднати їх.
5
За зворотного установці операційної системи на чистий відформатований диск не забувайте, що драйвера для деяких пристроїв, наприклад, відеокарт, можливо, доведеться шукати і встановлювати окремо, оскільки далеко не всі готові паки програм підходять для ноутбуків.