Як навчитися розуміти ноти.

Щоб навчитися читати і розуміти ноти , зовсім не обов'язково ходити в музичну школу. Головне - це бажання, основні поняття в галузі музики та практика, практика і ще раз практика.
Інструкція
1
Ноти розташовуються на нотному стані (п'ять лінійок). Лінійки прийнято вважати знизу вгору. Ноти записуються зліва направо. Кожному рядку/междустрочію нотного стану присвоюється порядкове нотне значення, при цьому порядок нот не змінюється. Тобто, для щоб визначити позиції всіх нот на нотному стані, можна просто визначити позицію однієї; інші при цьому обчислюються автоматично. Щоб знати, яка нота обрана як відправна, в музиці існують ключі - спеціальні символи, які прийнято записувати на початку нотного стану. Найчастіше для гри на музичних інструментах, а так само для жіночої партії з вокалу, використовують скрипковий ключ.
2
Для успішного читання необхідно вивчити ноти . Це елементарно, якщо врахувати, що їх всього сім: до, ре, мі, фа, соль, ля, сі. Ноти, відстань між якими кратно октаві, називаються однаково. Важливо розуміти, що в музиці існують похідні від чистих нот. Якщо взяти за приклад фортепіано, то білі клавіші - це чисті звуки, а чорні - їх похідні, а саме знаки альтернаціі (дієз і бемоль, які прийнято записувати зліва від ноти ). Бемоль знижує ноту на пів- тони нижче, а діез- на підвищує ноту на пів- тони вище.
3
Ноти володіють тривалістю. Колір ноти і її прапорець (прапорець, прикріплений до палички ноти , званий штилем) визначають її тривалість. Основні тривалості нот: ціла (біла нота без штилю), її половинні розподілу: половинка (біла зі штилем), далі половинка розбивається ще на 2 частини і ми отримуємо чверть (чорна з штилем), так поділ йде і далі. Не менш рідко зустрічаються так само такі ноти по тривалості, як восьма (чорна, штиль якої на кінчику має прапорець), шістнадцята (чорна, штиль з двома прапорами), тридцять другий (чорна, штиль з трьома прапорами ) і т.д. Більш дрібні тривалості застосовуються вкрай рідко.
4
Нерідко в музиці використовують паузи. Іноді до ноті приписується точка. Це означає, що тривалість ноти збільшується ще на половину. А так же бувають і інші паузи. Вони так само бувають цілі, половинки, чверті і т.д.
5
Якщо ви і справді хочете самостійно навчитися читати ноти з листа і розуміти їх, то головне-це наполегливо займатися і практикуватися.
Корисна порада
Головне вивчити основні сім нот в малій октаві.