Як скласти правильно прайс.

Прайс-лист допомагає потенційним покупцям дізнатися інформацію про пропоновані фірмою послуги і товари. Інформація в цьому документі повинна бути простою і доступною, зрозумілою кожному. Як правильно скласти прайс?
Вам знадобиться
  • папір, комп'ютер.
Інструкція
1
Вкажіть в шапці точну назву фірми і правильну контактну інформацію - телефон, адреса, електронну пошту, адресу сайту і т.д. У прайсі має бути зазначено, для якого виду товару він складений. Приклад: жіноче взуття, шкіра, виробник - Зелена метелик.
2
Таблиця, яка розташовується під шапкою, повинна складатися з наступних обов'язкових стовпців: порядковий номер, артикул, найменування товару, одиниця виміру, ціна.
3
Обов'язково вкажіть, в якій валюті вказано ціни і містять вони ПДВ. Артикули товарів повинні бути зрозумілими і краще якщо буде використана найбільш поширена система маркування. Якщо у фірмі прийнята власна система артикулів, вкажіть поруч відповідний загальноприйнятий артикул.
4
Допускається можливість введення додаткових колонок, таких як "Додатки" або "Примітки". У них слід відобразити ті дані, які не ввійшли в основні стовпці, але є дуже важливими. У самому низу прайса варто розмістити підсумкові положення - це можуть бути умови доставки або відвантаження.
5
Для того щоб нескінченно не переробляти прайс, зручніше відбивати ціни в умовних одиницях, вказуючи внутрішній курс у фірмі на конкретний день. Це спростить роботу. Пам'ятайте, що дуже часто наявність товару для покупця буває істотніше, ніж його ціна.
6
При складанні прайса забезпечте покупця самої докладною інформацією про товар. Цей документ повинен бути простим і зручним саме для клієнта, якого не хвилюють ваші внутрішні вимоги до документації. Чи не публікуйте зайву інформацію - це може завдати шкоди фірмі і стати джерелом непотрібних проблем.
7
Будьте готові поширювати прайс в тому вигляді, в якому захоче клієнт. Деякі покупці воліють паперові документи, а деякі - електронні. При розробці електронного прайса використовуйте найпопулярніші серед користувачів програми.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hgPz2bKe5rg