Як оформити гардеробну.

Проблема зберігання речей у будинку вирішується різними шляхами. Хтось купує місткі шафи різних конструкцій, а хтось виділяє спеціальне місце для повноцінної гардеробної. Вибір напряму залежить від планування і розмірів житла. Якщо виділяється спеціальна площа для зберігання речей, то оформлення вбиральні повинно служити двом цілям - зручності і функціональності.
Інструкція
1
Виберете місце для вбиральні. Це може бути як окреме приміщення (кімната або вбудована комора), так і вигородженому частина однієї з кімнат (найчастіше спальня або передпокій). Найпростіший спосіб вигородки - використовувати мобільні перегородки. Більш складний, але найкращий варіант, - це відокремити необхідний простір стінами з гіпсокартону (бажано, до стелі).
2
Пам'ятайте про пилу. Двері в гардеробну повинні бути щільно пригнаними. Якщо виділяється кімната з вікном, то подбайте про хороше склопакеті. Стіни окрасьте водоемульсійною фарбою або обклейте шпалерами. Пол повинен бути з легко миється. Не використовуйте килимові покриття.
3
Ретельно продумайте освітлення, його краще зробити точковим. Добре підійде лампочка, вбудована в козирок шафи, і гнучкий світильник, який можна буде направляти на будь-яку з полиць.
4
Визначтеся, що буде зберігатися в гардеробній, і підберіть відповідні меблі. Її можна купити або зробити на замовлення. У будь-якому випадку, спочатку зробіть докладний план приміщення з вказівкою точних розмірів. Це допоможе не помилитися при виборі.
5
У вбиральні використовуйте всілякі стелажі, міні-комоди, полки, кошики та ящики. Продумайте, де зберігатиметься сезонний одяг (найкраще місце - верхні полиці), де - вечірні сукні, а де - білизна, сорочки та носові хустки. Передбачте місце під полицями для взуття. Якщо приміщення просторе, сюди ж можна перенести неиспользуемое постільна білизна, ковдри, подушки і навіть дитячі санки або лижі.
6
Для зберігання рідко використовуваних речей обов'язково придбайте спеціальні чохли, це допоможе захистити їх від всюдисущої пилу. Не зберігайте в гардеробній сильно пахнуть речовини, так як тканини добре вбирають запахи. А ось спеціальні саше із запашних трав будуть тут доречні.
7
Пам'ятайте про дрібниці. Обов'язково повісьте в гардеробній велике дзеркало. Поставте пуфик або невисокий стільчик, щоб перевзуватися. Не зайвою буде прасувальна дошка, передбачте тільки поруч з нею розетку для праски. Щоб добиратися до верхніх полиць, купите спеціальну «драбинку». І, звичайно, подбайте про велику кількість чохлів для одягу і вішалок.
Зверніть увагу
Влаштовувати гардеробну менше 4 м.кв. нераціонально, в цьому випадку розгляньте інші варіанти зберігання речей.
Корисна порада
1. Чи не захаращувати гардеробну. Краще зробити більше полиць, ніж на одну викладати безліч речей. Оптимальним вважається зберігання на одній полиці 3-4 предметов.2. Влаштовуйте в приміщенні часті провітрювання, стежте, щоб вологість була високою, це сприяє кращому збереженню вещей.3. Чи не заносите в гардеробну брудні речі (особливо взуття). Крім ризику забруднити що-небудь, може з'явитися неприємний запах, від якого дуже важко позбутися.