Як перевірити жк монітор.

У рідкокристалічних моніторів є певні стандарти якості, за якими допускається наявність на моніторі декількох дефектних пікселів. Тому важливо виявити такі пікселі до оплати монітора, так як продавець може відмовити в поверненні грошей, якщо кількість битих пікселів не перевищує норми за стандартом.
Вам знадобиться
  • - утиліти-тести для перевірки
Інструкція
1
Виставите в налаштуваннях монітора стандартне для нього дозвіл. Рідкокристалічні монітори працюють по-різному на різних дозволах, для кожного з них існує оптимальне дозвіл, рекомендований виробником. Якщо ви плануєте використовувати інший дозвіл екрана, ніж те, що зазначено оптимальним для даної моделі монітора, то краще зверніть увагу на інші моделі або повторіть потім тестування і для предпочитаемого дозволу.
2
Напевно у продавця моніторів знайдеться програма, що дозволяє рівномірно фарбувати екран в різні кольори. При включенні кожного кольору уважно огляньте екран, шукайте непрацюючі пікселі. Несправні пікселі бувають трьох типів: завжди палаючі (білі або кольорові, відповідно їх добре видно на чорному тлі), завжди негорящіе (чорні, їх виявляють на білому фоні) і неправильно відображають колір.
3
Якщо немає програми-тесту, то попросіть продавця перезавантажити комп'ютер з підключеним до нього монітором, уважно вивчайте екран під час перезавантаження. У цей момент на чорному екрані ви зможете розглядати білі биті пікселі, а при запуску операційної системи зверніть увагу на чорні биті пікселі. Якщо такі будуть, то ви легше виявите їх на звичній картинці.
4
На чорній заливці екрану або при перезавантаженні комп'ютера зверніть також увагу на рівномірну освітленість монітора. Чорний повинен залишатися чорним по всій поверхні.
Зверніть увагу
Існують спеціальні картинки для перевірки моніторів на контрастність, яскравість і кольоровість.
Корисна порада
Не чекайте чогось надприродного від програм-тестів для перевірки моніторів. Як правило, їх дія полягає в перемиканні 8-ми основних кольорів. Виявляти непрацюючі пікселі все одно доведеться власними очима.