Як замінити електропроводку самому. Як самому замінити електропроводку.

Електробезпека людини залежить від справності електричного дроту і навантаження, яку відчуває електропроводка в будинку. Одночасне використання потужних побутових електроприладів призводить до перевантаження електромережі, особливо якщо електропроводка була прокладена давно. При цьому раптово відключається електрика і виходять з ладу електротехнічні прилади. Для безпеки і безперебійного енергопостачання житла необхідно ненадійну електропроводку замінити більш якісною.
Вам знадобиться
 • - рулетка;
 • - ампервольтметр;
 • - електропровід;
 • - розетки;
 • - вимикачі;
 • - розпаєчних коробки;
 • - установочні коробки;
 • - розподільні коробки;
 • - автоматичний вимикач;
 • - гофр;
 • - кабельгон;
 • - інструмент з ізолюючими ручками;
 • - невеликий ізоляційний матеріал;
 • - будівельно-оздоблювальний матеріал;
 • - пробійні інструмент.
Інструкція
1
На первинному етапі подумайте, як розвантажити електропроводку . Розподіліть загальне навантаження споживаної енергії від всіх електроприладів, наявних в будинку, на кілька ділянок. Необхідно, щоб кожен дріт був навантажений приблизно однаковою потужністю, і в результаті перевантаження електроенергія відключалася не в усьому будинку, а тільки на тій ділянці, яка пошкоджений або перевантажений. Не забудьте і про майбутні електричних надбаннях, щоб через короткий проміжок часу не повторювати процес заново.
2
Якщо виникло бажання поміняти місце розташування розеток, вимикачів і освітлювальних приладів, визначте і розмітьте для них місце. Виділіть місце для розпаєчних і настановних коробок. Трасування дроти зробіть так, щоб було якомога менше перетинів і витрати по довжині дроту. Промерьте відстань ділянок, де буде проходити прокладка електропроводки. Міняти електропроводку треба цілком у всьому житловому приміщенні, щоб було якомога менше скруток і з'єднань зі старим проводом.
3
Купуйте гнучкий мідний трижильний провід з подвійною чи потрійною неспаленої ізоляцією. Придбайте всі необхідні матеріали для монтажу електропроводки і відновлення стіни. І залежно від типу: прихована або відкрита приступите до заміни електропроводки.
4
Прихована електропроводка є найбільш безпечною в експлуатації і не псує зовнішній вигляд житла. У разі її ремонту стіни необхідно розкривати. Прокладається вона під штукатуркою або в її шарі в видовбаних борознах-каналах або в панельних перекриттях стін. Електропровід закріплюється цвяхами, «вбиваючи» в розчин або примазується в декількох місцях за допомогою алебастру. Відгалужувальні коробки, вимикачі, розетки розташовують в штукатурці так, щоб їх особові кришки були на одному рівні з оштукатуреній стіною. Після проведення всіх електромонтажних робіт стіни штукатуряться остаточно.
5
Відкрита проводка зазвичай використовується в дерев'яних будинках. Електропровід прокладається по поверхні стін на висоті не нижче 2 м від підлоги або на стелі в спеціальних кабельгонах або гофра. Задня панель кабельгона кріпиться на стіни за допомогою клею або маленьких цвяшків і зверху закривається лицьовій кришкою. Це перевага для швидкого доступу до дроту в разі ремонту. Щоб гофр НЕ провисав, його садять на кліпси, прикріплені шурупами до стіни. Доступ до дроту, укладеним в гофр вельми ускладнений. Вимикачі, штепсельні розетки, стельові патрони пригвинчуються шурупами до дерев'яних підрозетників.
6
І в прихованій, і закритою проводці дроти прокладайте вертикально і горизонтально. Місця з'єднання проводів заізоліруйте, перш ніж укласти в розподільні коробки. При проведенні робіт постійно виробляєте заміри опору ізоляції, заміри на наявність ланцюга між електричними елементами, завмер ланцюга «фаза-нуль». На заключному етапі робіт повинна замалюватися схема прокладки прихованої електропроводки по всій житлоплощі, щоб у разі аварійної ситуації або зміни декору стін орієнтуватися в її місцезнаходження.
Зверніть увагу
Для забезпечення безпеки експлуатації електрообладнання, всі електромонтажні роботи з модернізації і переобладнання електропроводки, потрібно виконувати відповідно до ПУЕ та ПТЕЕС.