Як пересадити орхідею фаленопсис. Як змусити цвісти фаленопсис.

Орхідея безсумнівно прикрасить будь-яке приміщення. Але, як і всі кімнатні квіти, вона вимагає ретельного догляду. Фаленопсіси не надто примхливі, багато їх називають «орхідеї для новачків». Але існують деякі нюанси при їх пересадці. Дотримуючись їх, ви незабаром станете щасливим володарем орхідеї, квітучою практично цілий рік!
Вам знадобиться
  • прозорий горщик;
  • кора;
  • сфагнум.
Інструкція
1
Для фаленопсиса важливо правильно підібрати субстрат, оскільки це - епифит. Для нього ґрунтах - не живильне середовище, а тільки засіб утримання в горщику. Тому для субстрату найчастіше використовують кору сосни. Її можна купити в квітковому магазині, а можна набрати в лісі, але краще з упалих підсохлих дерев. Кору бажано прокип'ятити перед використанням і нарізати шматочками 1 до 2 см. У субстрат можна додати мох для додаткової влагоемкости.
2
Фаленопсис краще саджати в прозорий пластиковий горщик. Керамічні горщики краще не використовувати, тому що коріння намертво приростають до країв, і повторну пересадку без травмування корінців виробляти буде складно.
3
Візьміть горщик і злегка зімніть його руками, щоб приросли коріння трохи відстали від стінок горщика. Однією рукою потягніть горщик вниз, інший притримуйте фаленопсис за шийку, повільно витягаючи його з горщика. Струсіть старий субстрат і перевірте коріння на наявність здорових і відмерлих. Живе коріння щільні і білі, а відмерлі вологі і коричневі. Маленькими ножицями потрібно акуратно відрізати підгнилі корені до здорової тканини. Зріз обов'язково «припудріть» будь-яким фунгіцидом, який можна придбати в квітковому магазині. Якщо препаратів в наявності немає, то можна використовувати товчений вугілля або свіжу товчену корицю. Вони мають бактерицидні властивості.
4
Садити бажано у вологий субстрат, так як кілька днів після пересадки поливати фаленопсис небажано, щоб свіжі зрізи встигли підсохнути. На дно горщика потрібно покласти трохи дренажу. Для цієї мети можна використовувати шматочки пінопласту або будь інертний субстрат.
5
Опустіть фаленопсис в горщик і розподіліть коріння ближче до країв горщика. Підстава шийки повинно знаходитися нижче краю горщика на 2-3 см. Підтримуйте фаленопсис рукою і потихеньку укладайте заздалегідь підготовлену кору між коренів. Трохи постукайте по краях горщика, щоб субстрат краще ущільнився. Не потрібно високо насипати кору. Оптимально, коли підстава шийки фаленопсиса знаходиться на субстраті. Поверх нього можна покласти трохи сфагнуму.
6
Ще один хороший спосіб - посадка на блок. Для цього підійде шматок кори, на яку зверху закріплюється гачок з дроту. Для поліпшення вологоємності блоку на нього можна примотати мох сфагнум або кокосове волокно.
7
Потім закріпіть на блок фаленопіс, рівномірно розподіливши коріння по блоку. Фаленопсис повинен розташовуватися корінням догори - це його природне положення в природі. Але варто мати на увазі, що блокова культура більше підходить щасливим власникам Орхідаріум, так як блок пересихає швидше субстрату.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0Sb5ZCdYZ8A
Корисна порада
Орхідеї люблять тісні горщики. Коли у звичайних кімнатних рослин кореневий кому досягає краю горщика, значить пора пересаджувати. У орхідеї ж це всього лише початок укорінення!
Невибаглива і красива орхідея фаленопсис очолює рейтинг кращих домашніх рослин. Цей гібридний квітка продається не тільки в квіткових крамницях, але й у великих супермаркетах. Орхідея фаленопсис популярна серед квітникарів завдяки простоті у догляді та утриманні.

Умови утримання

Гібридний представник цього виду орхідей рекомендується утримувати на західному, східному або північно-східному підвіконні. При попаданні прямих сонячних променів на фаленопсис листя може отримати опік. Цвітіння орхідеї триває довше при температурі повітря 18-25оС, допускається підвищення температури до 35оС (короткочасне, в іншому випадку орхідея скидає квітки). У холодну пору року допускається зниження температури до 12оС. Вологість повітря повинна становити 40-70%. Сильна вологість без наявності вентиляції може призвести до утворення темних плям на листках орхідеї, загнивання коренів. Знижена вологість призводить до скидання квіток і втрати тургору листків. Щоб збільшити відсоток вологості повітря, можна поставити горщик з рослиною на піддон з водою.

Вибір субстрату і пересадка

Гібридних представників цього виду орхідей вирощують в горщиках з повітропроникним субстратом, який можна придбати вже готовий в спеціалізованих магазинах або зробити самостійно з 5% деревного вугілля, 60% кори хвойного дерева, 15% пінопласту і 20% торфу або моху сфагнуму. Якщо у вас мало досвіду догляду за квітами, то краще купувати готову суміш, яка містить в собі необхідні компоненти та поживні речовини. Пересаджувати фаленопсис рекомендується кожні два-три роки, адже від частих поливів субстрат втрачає свої корисні властивості. Кращий час для пересадки - це період нового росту коренів. Не слід пересаджувати орхідею, що готується до цвітіння, це може привести до уповільнення розвитку квіток, скиданню бутонів. Горщики для орхідей повинні бути з пластмаси (глиняні горщики мають властивість вбирати вологу). Можна використовувати для пересадки прозорі горщики, щоб контролювати стан кореневої системи, не допускати переливів.

Полив і обприскування

Полив фаленопсиса залежить повністю від температури утримання квітки. Чим вона буде вищою, тим рясніше і частіше слід поливати. Надлишки води при цьому повинні вільно витікати з горщика, застій вологи може привести до загнивання кореневої системи. Грунт між поливами повинна добре просихати. Тому насичувати орхідею вологою потрібно тільки в міру необхідності (можна орієнтуватися по вазі горщика). Даний вид орхідей рекомендується проливати за допомогою теплого душу, температура води повинна становити 30-35оС, так ви симітіруете природні умови утримання квітки. Подібні поливи сприятливо впливають на розвиток і ріст рослини. Кожен раз видаляйте зайву воду в пазухах між листям паперовими серветками або хусточками. Не потрібно обприскувати орхідею фаленопсис навіть в спекотний літній день, так як краплі води стікають в серцевину, провокуючи загнивання листя.

Підживлення

Штучні підгодівлі орхідеї не є життєво необхідними, але рослина, яка збалансовано і регулярно підгодовується, цвіте рясніше , породжуючи велика кількість бутонів. Рекомендується використовувати при догляді за фаленопсис спеціалізовані добрива, які мають позначку на упаковці «Для орхідей». Добрива для інших кімнатних рослин мають інший склад корисних речовин, та й дозування їх трохи вище, ніж це необхідно орхідей.