Як знайти гострий кут у прямокутному трикутнику. Які кути в прямокутного трикутника.

Прямо вугільний трикутник, ймовірно, - одна з найвідоміших, з історичної точки зору, геометричних фігур. Піфагорових "штанам" конкуренцію може скласти лише "Еврика!" Архімеда.
Вам знадобиться
  • - креслення трикутника;
  • - лінійка;
  • - транспортир.
Інструкція
1
Як правило, вершини кутів трикутника позначаються великими латинськими літерами (A, B, C), а протилежні їм сторони маленькими латинськими буквами (a, b, c) або за назвами вершин трикутника, що утворюють цю сторону (AC, BC , AB).
2
Сума кутів трикутника становить 180 градусів. У прямокутному трикутнику один кут (прямий) завжди буде 90 градусів, а решта гострими, тобто менше 90 градусів кожен. Щоб визначити, який кут у прямокутному трикутнику є прямим, виміряйте за допомогою лінійки боку трикутника і визначте найбільшу. Вона називається гіпотенуза (AB) і розташовується навпроти прямого кута (C). Інші дві сторони утворюють прямий кут і називаються катетами (AC, BC).
3
Коли визначили, який кут є гострим, ви можете або виміряти величину кута за допомогою транспортира, або розрахувати за допомогою математичних формул.
4
Щоб визначити величину кута за допомогою транспортира, сумістите його вершину (позначимо її буквою А) з спеціальною позначкою на лінійці в центрі транспортира, катет АС повинен збігатися з її верхнім краєм. Позначте на напівкруглої частини транспортира точку, через яку проходить гіпотенуза AB. Значення в цій точці відповідає величині кута в градусах. Якщо на транспортирі вказані 2 величини, то для гострого кута потрібно вибирати меншу, для тупого - більшу.
5
Величину кута можна розрахувати, зробивши нескладні математичні обчислення. Вам знадобиться знання основ тригонометрії. Якщо відомі довжина гіпотенузи AB і катета ВС, обчисліть значення синуса кута А: sin (A) = BC/AB.
6
Отримане значення знайдіть в довідкових таблицях Брадиса і визначте якомусь кутку відповідає отримане числове значення. Цим методом користувалися наші бабусі.
7
У наш час досить взяти калькулятор з функцією обчислення тригонометричних формул. Наприклад, вбудований калькулятор Windows. Запустіть додаток "Калькулятор", в пункті меню "Вид" виберіть пункт "Інженерний". Обчисліть синус шуканого кута, наприклад, sin (A) = BC/AB = 2/4 = 0.5
8
Переключите калькулятор в режим зворотних функцій, якшо по кнопці INV на табло калькулятора, потім клацніть по кнопці розрахунку функції арксинуса (на табло позначена, як sin в мінус першого ступеня). У віконці розрахунку з'явиться наступна напис: asind (0.5) = 30. Тобто значення шуканого кута - 30 градусів.