Як пофарбувати міжкімнатні двері. пофарбувати старі міжкімнатні двері.

Міжкімнатні двері є однією з найбільш важливих деталей інтер'єру. Будь-хто, навіть найсучасніший дизайн кімнати не буде виглядати закінченим зі старими дверима. Повна заміна міжкімнатних дверей - справа досить дорога. Врятувати ситуацію і заощадити значну частину бюджету може фарбування старих дверей. До того ж, якщо ви дасте волю своїй фантазії, то зможете отримати справжнє задоволення від творчого процесу.
Вам знадобиться
 • губки, валики, пензлі, фарби, хімікати для видалення старої фарби, скляний посуд для хімікатів, бавовняні тампони, шпатель, шпаклівка під фарбу, шкурка.
Інструкція
1
Зніміть двері з петель. Зніміть ручки, клямки, вийміть замки. Щоб уникнути попадання фарби в поглиблення для замків, рекомендується забити їх ватою або ганчіркою.
2
Візьміть хімікати для видалення фарби. Для цих цілей підійдуть їдкий натрій, їдкий калій або технічна карболова кислота. У скляній банці приготуйте 20-відсотковий водний розчин одного з цих речовин. Нанесіть його на двері бавовняним тампоном і залиште на 30 хв. Ретельно промийте двері водою і дайте їй просохнути, як мінімум, протягом чотирьох годин.
3
Акуратно закладіть тріщини і щілини двері шпаклівкою. Розрівняйте шпаклівку шпателем і дайте їй добре просохнути. Після повного висихання обробіть поверхню шкіркою. Загрунтуйте поверхню дверей оліфою.
4
Заклейте малярською стрічкою всі поверхні двері, які ви не плануєте фарбувати.
5
Приступайте до фарбування. Великі поверхні рекомендується фарбувати валиком, маленькі - пензликом. Валики і кисті слід підбирати залежно від виду використовуваної фарби. Якщо ви купили нові кисті, необхідно їх вичесати, щоб видалити зайві волоски. Після цього треба вимочувати їх у воді, як мінімум, 10 годин.
6
Щитові двері починають фарбувати з торців. Полотно двері фарбується в три прийоми. Починати слід з лівого верхнього кута. Далі фарбування йде зверху вниз, зліва направо, рівними ділянками. Для цього типу дверей найбільш підходящими вважаються алкідні фарби.
7
При фарбуванні фільончастих дверей починати треба з поглиблень. Щоб фарба не накопичувалася в кутах, набирати її на кисть потрібно по мінімуму. Прибрати надлишки фарби з кутів фільонок можна губкою або сухою тонкою кистю.
8
Двері-гармошку рекомендується фарбувати розпилювачами або аерозольними фарбами, не знімаючи її. Для того, щоб фарба не потрапила на іншу сторону через щілини, рекомендується заклеїти їх зі зворотного боку малярським скотчем.
9
Видаліть малярську стрічку. Зробити це необхідно до того, поки фарба не висохла повністю. Інакше разом зі стрічкою можуть віддалитися шматочки фарби.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DJToA6-cL00
Зверніть увагу
При фарбуванні дверей кухні та ванної кімнати необхідно використовувати водостійкі і жароміцні фарби.
Корисна порада
Для того, щоб захистити скло двері від фарби, зручно використовувати харчову пленку.Еслі забарвити поглиблення і рами филенчатой двері в різні кольори, можна отримати унікальний і оригінальний дизайн.
Можна зробити капітальний ремонт стель, стін, підлог, але якщо упустити такі деталі як вікна і двері, то остаточної картини поновлення житла ви не отримаєте. Тому пофарбувати старі двері можна на завершальному етапі, коли проведені всі брудні роботи.
Вам знадобиться
 • - шпатель;
 • - наждачний папір;
 • - будівельний козел;
 • - будівельний фен;
 • - шпаклівка по дереву ;
 • - оліфа;
 • - фарба;
 • - широка пласка кисть;
 • - валик;
 • - ванночка для фарби.
Інструкція
1
Роботу починайте зі зняття дверної фурнітури. Далі зніміть двері з петель. Укладіть її на будівельні козли або на табуретки. Якщо демонтаж двері не можливий, то зафіксуйте її в потрібному положенні клином.
2
За допомогою шпателя видалите стару фарбу. Скористайтеся будівельним феном. Від струменя гарячого повітря фарба розм'якшується і добре видаляється шпателем. Надіньте маску, щоб уникнути отруєння.
3
Відшліфуйте поверхню наждачним папером, видаляючи всі нерівності. Зашпаклюйте спеціальною шпаклівкою по дереву всі тріщини і відколи. Дочекайтеся, коли шпаклівка висохне. Зачистіть поверхню дверей наждачним папером. Не користуйтеся грубозернистою папером, яка може залишити смуги на двері.
4
Обробіть дверні укоси і косяки. Нанесіть на них за допомогою кисті фарбу. Якщо фарба лягає не дуже рівно, то розведіть її розчинником (масляну) або водою (акрилову).
5
Спочатку пофарбуйте вертикальні обв'язки дверної коробки, потім верхній брус і наличники. Якщо передбачуваний колір двері з двох сторін у вас буде однаковим, то всі деталі коробки пофарбуйте в цей же колір.
6
Налийте в спеціальну ванночку фарбу і розкачайте її валиком. Легким рухом, без натиску наносите її на поверхню дверного полотна. Розкочуйте фарбу, домагаючись однорідного відтінку. Не допускайте патьоків, які потім важко зчистити.
7
На дерев'яній поверхні перший шар фарби буде виглядати блідим. Нанесіть другий - після просихання першого шару. Далі пофарбуйте грань двері, яка містить замок.
8
Після того, як фарба добре просохне, переверніть двері на іншу сторону і повторіть всі попередні операції. Завершіть роботу фарбуванням кріпильних деталей. Добре пофарбовану двері встановіть на місце.
Корисна порада
Фарбування дверей виробляєте в приміщенні, де немає пилу. Якщо після видалення старої фарби з'явиться відкриту ділянку дерева, то обробіть його оліфою. Наноситься шар фарби не повинен бути товстим.