Як в'язати гамаші. в'яжемо гамаши на Полуторогодовалий.

В'язані гамаши давно перестали бути виключно спортивним одягом. Вони можуть відмінно поєднуватися з повсякденною теплим одягом. Якщо ж дати волю фантазії, то можна створити і щось дуже гарне й оригінальне. В'язати гамаши можна як на двох, так і на п'яти спицях.
Вам знадобиться
  • -300 г товсто пряжі;
  • -прямі або кругові спиці №3.
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся в'язати гамаши на прямих спицях, спочатку необхідно зробити викрійку. Виміряйте щиколотку, обхват ноги в тому місці, до якого ви збираєтеся в'язати і висоту майбутнього виробу. Гамаші можуть бути різної довжини. На міліметрівці накресліть прямокутник заввишки 4-5 см, довжина якого дорівнює обхвату щиколотки. Відніміть від верхнього обхвату ноги обхват щиколотки і розділіть отриманий результат на 2. Продовжіть верхню лінію намальованого прямокутника в обидві сторони і відкладіть відрізки, рівні отриманої міркою. Від кінців відрізків вгору проведіть перпендикуляри на бажану висоту вироби. З'єднайте їх кінці прямою лінією. Відкладіть вниз 4-5 см і проведіть лінію, паралельну верхньої горизонтальної. Ця лінія відзначає початок верхньої резинки.
2
Зробіть розрахунок петель для гумки і для панчішної в'язки. Наберіть на прямі або кругові спиці відповідну кількість петель. Якщо ви хочете пов'язати гамаши без шва, в'яжіть їх на п'яти спицях. Після набору петель витягнете одну спицю і замкніть в'язання в коло. В'яжіть гумкою 1х1 або 2х2 4-5 см. В останньому ряду рівномірно додайте 10-12 петель. Додавайте петлі, роблячи через кожні 4-5 петель зворотний накид. У наступному ряду накиди пров'яжіть лицьовими, якщо ви в'яжете на кругових спицях, і виворітними, якщо на прямих.
3
Переходьте на основну в'язку. На прямих спицях в'яжіть по викрійці до початку верхньої резинки. На кругових можна просто періодично приміряти виріб на ногу. Коли до верху залишиться 4-5 см, перейдіть знову на таку ж гумку, якою ви виконували низ гамаш. Для того, щоб гамаши сиділи щільніше і не звалювалися, можна збавити кілька петель.
4
Пров'яжіть гумкою до верху вироби. Закрийте петлі. Останню петлю затягніть і обірвіть. Кінець нитки сховайте між петлями останнього ряду.
5
Другу гамашами зв'яжіть точно таким же способом. Якщо ви в'яжете на прямих спицях, необхідно їх зшити. Складіть виріб вдвічі, поєднавши косички бокового шва. Зшийте їх швом «назад голку» або зв'яжіть гачком.
Корисна порада
Пряжу для таких виробів можна брати будь-яку. Навіть краще, якщо це буде шерсть з якими-небудь штучними волокнами, типу акрилу. Гамаші в цьому випадку будуть краще гріти і менше зношуватися. Для такого роду виробів підійде будь щільний візерунок. Можна, наприклад, зв'язати гамаши з джгутами або косами. На кругових спицях в цьому випадку головне не переплутати, якими петлями в'язати парні ряди. Де в цьому випадку розташовувати коси - все одно, оскільки гамаши зшивати не потрібно. При в'язанні на прямих спицях дуже важливо дотримати симетрію.