Як провести бісектрису кута. Як побудувати циркулем висоти в трикутнику.

Биссектрисой кута називають промінь, який починається в вершині кута і ділить його на дві рівні частини. Тобто щоб провести бісектрису, потрібно знайти середину кута . Найбільш простий спосіб це зробити - за допомогою циркуля. В цьому випадку вам не потрібно проводити ніяких обчислень, і результат не залежатиме від того, чи є величина кута цілим числом.
Вам знадобиться
  • циркуль, олівець, лінійка.
Інструкція
1
Встановіть голку циркуля в вершину кута . Ширина розчину циркуля повинна бути тим більше, чим тупіший кут, для якого ви проводите бісектрису.
2
Відкладіть циркулем на кожній стороні кута по відрізку однакової довжини. Щоб відкласти рівні відрізки, достатньо не зміщувати голку і не міняти розчину циркуля.
3
Залишивши ширину розчину циркуля колишньою, встановіть голку в кінці відрізка на одній зі сторін і накресліть частина окружності так, щоб вона розташовувалася усередині кута . Те ж саме зробіть і з другої сторони. У вас вийде дві частини кіл, які будуть перетинатися всередині кута - приблизно посередині. Перетинатися частини кіл можуть в одній або двох точках.
4
Від вершини кута через точку перетину кіл накресліть промінь. У разі, якщо у вас вийшло дві точки перетину кіл, він повинен проходити через обидві. Отриманий промінь і буде биссектрисой даного кута .
Корисна порада
Для побудови бісектриси кута можна використовувати транспортир, але цей спосіб вимагає більшої точності. При цьому, якщо величина кута нічого очікувати бути цілим числом, ймовірність похибок у побудові бісектриси зростає.