Як зшити гардини.

Якщо ви вмієте поводитися зі швейною машинкою, то з самостійним пошиттям гардин у вас не повинно виникнути ніяких складнощів. Початківцю кравцеві краще не братися відразу за великі складні проекти, а в простих моделях достатньо буде вміння зробити довгий рівний шов. Крім цього, потрібно буде з особливою ретельністю підійти до проведення всіх необхідних замірів.
Вам знадобиться
 • - тканина для гардин;
 • - сантиметрова стрічка;
 • - ножиці;
 • - булавки;
 • - відповідні за кольором нитки;
 • - гардинна стрічка.
Інструкція
1
Вибираючи тканину, намагайтеся враховувати не тільки зовнішній вигляд, але і функціональність майбутніх гардин. Наприклад, чи повинні це бути легкі напівпрозорі фіранки на вікно з тінистій сторони будинку або щільні штори, здатні захистити приміщення від сонячних променів і можливих протягів. До того ж гардини повинні добре вписуватися в загальний інтер'єр, тому можна сказати, що вибір матеріалу - найвідповідальніший етап пошиття.
2
Зніміть мірки з вікна.
3
Кількість тканини буде сильно залежати від товщини матеріалу і моделі майбутніх гардин. Для важких масивних штор необхідно накинути як мінімум третину від загального розміру гардинного полотна, щоб ті потім утворювали на вікні невеликі вертикальні хвилі, а для об'ємних завіс можливо доведеться взяти двох-, трьох- і навіть чотирикратну ширину для формування гарних пишних складок.
4
Розріжте полотна купленої тканини на прямокутники необхідного вам розміру. Зробити це максимально рівно вам допоможе один невеликий трюк. Злегка надріжте полотно знизу і постарайтеся витягнути одну з ниток, за отриманою намітки ви зможете зробити ідеально прямий розріз.
5
Підверніть гардини знизу і, якщо необхідно, з боків, підшийте їх нитками відповідного кольору. Чим тонше матеріал, тим менше повинен бути одержуваний при цьому відворот. Буде непогано, якщо ви зможете знайти спеціальну свинцеву стрічку, яку слід простягнути в підшитий нижній край. Така стрічка, відтягуючи штору до низу, буде надавати їй більш акуратний вигляд.
6
Підверніть верхній край гардин, пришийте до нього двома довгими швами гардинно стрічку. Шляхом стягання стрічки за допомогою вшитих в неї ниток зберіть гардину в рівномірні складки.
7
Виготовте таким же шляхом друге полотно, якщо це необхідно. Гардини готові, за допомогою спеціальних колечок або затискачів їх можна кріпити до штанги над вікном.
Органза - це тонка прозора тканина, яка зроблена з шовку, поліестеру або віскози з допомогою скручування двох волокон. Органза буває блискучою і матовою. Ця незвичайна тканина дуже добре виглядає в текстильному оформленні інтер'єру. Також органза дуже прозора, і пропускає багато світла, що добре для декораційних штор.
Вам знадобиться
 • - органза
 • - шторна стрічка
 • - нитки
 • - ножиці
 • - швейна машинка
Інструкція
1
Перед тим, як шити штори, потрібно визначитися з кількістю тканини для них. Зазвичай для тюлю беруть кількість тканини, в 2-2,5 рази перевищує ширину карниза. У випадку з органзой можна обмежитися полуторной шириною (але не менше).
2
Потім верхню і нижню частину органзи потрібно обрізати по висоті від карниза до підлоги з урахуванням припуску на шов (2-4 см). Дуже складно обрізати цю тканину рівно, тому краю вимагають обробки. Низ відрізу можна обробити косою Бейко. Якщо на штори планувалася нашивка шторної тасьми, верх можна не обробляти Бейко, а просто підвернути і прострочити край.
3
Після цього потрібно прітачать шторну стрічку або тасьму, за допомогою якої штора буде прісборена. Довжина шторної стрічки повинна збігатися з шириною штори. Потім стрічка пристрочує до штори мінімум двома швами. Якщо ж стрічка широка, то рядків має бути більше. Залежно від виду тасьми на шторах вийдуть драпірувальні складки.
4
Після того, як стрічка пришита, потрібно пропрасувати зшиті штори. Залишилося тільки стягнути мотузочки на шторної стрічці і повісити готові штори на гардину.
Зверніть увагу
Перш, ніж отглаживать готові штори, обов'язково перевірте температуру праски, щоб не пропалити ніжну тканину.