Як виміряти реакцію Манту. Як правильно виміряти манту.

Манту представляє собою підшкірне введення туберкуліну в область передпліччя. На місці уколу формується відповідна імунна реакція за типом гіперчутливості. Її ступінь може допомогти діагностувати розвиток туберкульозу і оцінити, чи потребує дитина в ревакцинації.
Інструкція
1
Реакція Манту оцінюється строго через 72 години після введення туберкуліну, причому оцінює її медичний працівник. Постарайтеся проконтролювати, щоб заміри проби були зроблені вчасно.
2
Вимірювання проводять за допомогою лінійки, розташовуючи її перпендикулярно осі передпліччя. Таким чином заміряють розмір папули - припухлості шкіри в ділянці введення туберкуліну. Якщо папула відсутня, то оцінюють почервоніння шкіри (гіперемію).
3
Негативною реакцією Манту називають повна відсутність якої-небудь відповіді організму, відповідно, в місці ін'єкції є тільки слід від уколу. Сумнівний результат - папула діаметром 2-4 мм або наявність тільки гіперемії. При реакції 5 мм і більше можна говорити про позитивну реакцію, якщо ж розмір папули перевищує 17 мм, то таку реакцію називають гиперергической.
4
Зазвичай у дітей, щеплених від туберкульозу в пологовому будинку, перші 5 років спостерігається позитивна реакція Манту , яка з часом згасає. Якщо ж вона негативна, то це говорить про те, що вакцинація виявилася неефективною, в такому випадку щеплення необхідно повторити.
5
гиперергический реакція, збільшення лімфатичних вузлів, червоний слід від проби Манту до ліктя, поява пухирів в області введення проби можуть свідчити про те, що відбулося інфікування збудником туберкульозу. Якщо у вашої дитини спостерігається така реакція, то зверніться до фтизіатра, він оцінить, істинна це реакція або помилкова, призначить необхідні додаткові обстеження.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на протипоказання для реакції Манту: шкірні захворювання, епілепсія, загострення хронічних захворювань, алергія, індивідуальна непереносимість компонентів проби.
Корисна порада
Для того, щоб зменшити ризик хибнопозитивної реакції, простежте, щоб дитина не мочив область ін'єкції в перший день і не розчісувала її.
Проба Манту створена для діагностування зараження туберкульозом, що і пояснює регламент виконання проби кожні півроку серед дітей аж до закінчення школи.

Проба Манту

Проба Манту є обов'язковою для всіх дітей у віці від одного року до 18 років. Якщо дитина не щеплена вакциною БЦЖ, то йому необхідно ставити пробу два рази на рік. Проба ставиться тільки співробітниками загальної лікувальної мережі, що пройшли навчання в протитуберкульозному діспансере.Проба Манту проводиться з обмеженнями: її не можна проводити вдома або під час карантину з інфекційних захворювань. Між пробою Манту і будь профілактичної щепленням повинен пройти один місяць. Точно такий же час необхідно почекати після одужання дитини від будь-якого гострого захворювання. Перед проведенням проби кожна дитина проходить загальний медичний огляд.

Оцінка проби Манту

Капсули проби Манту заповнені туберкуліном - алергеном, нездатним викликати туберкульоз. Однак з реакції організму дитини на цю пробу лікар може зробити деякі висновки. Цим і пояснюється необхідність повторного огляду дітей після проби.Прі технічно правильному введенні алергену під шкіру на її поверхні виступає «лимонна скоринка». При позитивній реакції її змінює характерна папула, яка за зовнішнім виглядом нагадує звичайний укус комара.Проба Манту оцінюється через 72 години після уколу. Лікар вимірює розмір папули, використовуючи прозору лінійку з міліметровими розподілами. Також він вимірює розмір інфільтрату в поперечному перерізі. При відсутності папули реєструється гіперемія.Реакція Манту: - негативна уколочной реакція розміром 1-2 мм; - сумнівна реакція діагностується при інфільтраті розміром 2-4 мм; - позитивна реакція діагностується при інфільтраті розміром 5мм і більше; - також є ризик розвитку у дитини гіперергіческого реакції організму на пробу Манту розміром 17 мм і более.Еслі дитині було зроблено щеплення вакциною БЦЖ, то в перші 4-5 років життя у нього постійно фіксуватиметься стійко позитивна реакція більше 5 мм, але не більше 16 мм. З віком вона поступово згасає. Це явище вважається абсолютно нормальним і називається «поствакцинальной алергією» .Однак існують і інші варіанти реакції дитячого організму, що наштовхує підозри на неефективність вакцинації та її повторне виконання. Але найбільш тривожний сигнал, коли реакція Манту супроводжується появою пухирців або збільшенням лімфовузлів. Всі ці ознаки вказують на факт інфікування дитини збудником туберкульозу.