Як вирізати складні об'єкти в Photoshop. Як у фотошопі скопіривать складний фон.

Нерідко для редагування фотографії або створення фото-колажу автору фото може знадобитися перенести зображення людини на новий фон. Однак, коли об'єкт має складний контур, наприклад, якщо потрібно вирізати фігуру людини з розгорнутими волоссям, звичні методи вирізання об'єкта з фону (наприклад, Lasso Tool) можуть не підійти. У цьому випадку вам допоможе проста методика вирізання складного об'єкта в фотошопі.
Інструкція
1
Завантажте в фотошопі потрібну фотографію зі складним контуром з безліччю півтонів, а потім клацніть на палітру каналів (Channels). По черзі натискайте на всі канали, наявні в палітрі, щоб визначити, який канал є самим контрастним. Зазвичай таким виявляється синій канал (Blue).
2
Скопіюйте синій канал, перетягнувши його вручну на іконку із зображенням чистого листа, після чого, залишаючись на копії каналу, виберіть на панелі інструментів опцію Dodge (освітлювач) і встановіть відповідний діапазон світності і експозицію в 100%.
3
На копії синього каналу акуратно обведіть інструментом освітлювача фон, не торкаючись контуру об'єкта, який вам потрібно вирізати. Зменшіть експозицію освітлювача до 15-30% і, збільшивши масштаб зображення, обведіть освітлювачем контур об'єкта, особливо уважно і обережно обробляючи проблемні фрагменти контуру (наприклад, волосся). Для таких областей зменшите розмір освітлювача до мінімуму, щоб не втратити потрібних деталей фотографії.
4
Тепер на панелі інструментів виберіть кисть (Brush Tool), встановіть максимальну жорсткість і виберіть на палітрі чорний колір. Зсередини повністю зафарбуйте чорної пензлем силует об'єкта, який потрібно вирізати, не наближаючись до країв.
5
Режим змішування в налаштуваннях кисті змініть з Normal на Overlay, встановіть нульову жорсткість кисті, а потім обведіть краю, акуратно повторюючи контури складних елементів напівпрозорої пензлем маленького розміру. Клацніть по копії каналу, затиснувши клавішу Ctrl, щоб виділити його.
6
конвертує виділення, натиснувши Ctrl + Shift + I, а потім клацніть на канал RGB, щоб завантажити фотографію в кольоровому варіанті. На палітрі шарів (Layers) створіть дублікат основного шару і додайте до нього маску шару. Після цього фон навколо об'єкта зникне, а об'єкт ви зможете використовувати в своїх цілях.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zuxSgHmVxEs