Як навчитися в'язати светр.

Тепла норвезький светр виглядає дуже красиво, для його виготовлення потрібно буде взяти товсту пряжу хорошої якості. В'язання такого светр а - справа нешвидка і копітка через необхідність вести постійний підрахунок петель, відповідно схемі, що додається. І було б дуже шкода, якби після першого ж прання светр сіл або, навпаки, розтягнувся через те, що був пов'язаний з неякісної вовни.
Вам знадобиться
  • - вовняна пряжа;
  • - спиці;
  • - схема малюнка.
Інструкція
1
Особливістю норвезького светр а вважається добре впізнаваний геометричний візерунок, що складається мінімум з двох кольорів. Ви повинні бути готові до того, що пряжі при цьому у вас піде декілька більше, ніж якщо б ви в'язали простий пуловер, тому купите відразу 2-3 додаткових клубка.
2
Потренируйтесь в вив'язуванні візерунка, для чого наберіть на спиці 20-30 петель і зв'яжіть квадрат за наявною у вас схемою. Це дозволить вам не тільки познайомитися з візерунком, але й ви зможете оцінити щільність в'язки та відповідність спиць пряжі.
3
Наберіть на спиці необхідну кількість петель, яке буде залежати від розміру майбутнього светр а. Для виготовлення гумки вив'язувати по черзі по дві лицьові і дві виворітні петлі. Коли гумка буде готова, можна буде приступати до в'язання основного полотна.
4
Покладіть перед собою схему, постійно звіряйтеся з нею при вив'язування візерунка. Відзначайте олівцем провязав вами ряд, щоб не заплутатися. Через якийсь час ви настільки напрацюєте руку і пам'ять, що зможете в'язати, не заглядаючи в підказку.
5
Протягнуті нитки повинні залишатися на виворітній стороні светр а. Слідкуйте, щоб вони не провисали, але і сильно затягувати їх теж не потрібно, інакше ви спотворите малюнок, а светр вийде дуже щільним і тісним.
6
вивяжіте пройми для рукавів і горловини, зменшуючи і набираючи петлі так, як це описано в схемі, по якій ви в'яжете светр .
7
Аналогічним чином зв'яжіть перед светр а й рукави до нього.
8
Складіть разом спинку і перед лицьовою стороною один до одного. Зшийте деталі між собою спочатку в плечах, а потім і з боків. Уважно стежте при цьому, щоб елементи візерунка плавно переходили один в одного.
9
Точно таким же чином прошийте бічну частину рукавів, після чого рукава слід пришити до залишеним для цих цілей проймах. Виверніть светр на лицьову сторону.
10
Наберіть на горловині проймі петлі для вив'язування гумки. У горла краще робити гумку з чергуються одиничних лицьових і виворітних петель. Тонка гумка буде тягнутися, та й виглядає вона теж краще.