Як поставити жерлицу. Як ставити жерлиці влітку відео.

Круглий рік щуку можна ловити на жерлиці, інтенсивність клювання міняється тільки від періодів жора у цієї хижачки. Взимку жерлиці ставлять у краю ополонці, влітку - роблять гуртки чи рогульки. Ловля щуки на жерлицу дуже захоплююче заняття, результатом якого буває пристойний улов. Так як же ставити ці самі жерлиці?
Інструкція
1
Рогулька являє собою v-подібну конструкцію з сучка дерева. На неї вісімкою намотується волосінь, за кінець якої прив'язується гачок. Щоб поставити таку снасть для лову, знайдіть місце біля берега водойми, де водиться щука.
2
Приготуйте живців, це можуть бути невеликі рибки тих видів, на які зазвичай полює щука: карась, плотва, окунь та інші. Живців можна зловити вудкою, але краще заздалегідь поставити морду (спеціальну пастку).
3
Місць вибрано, живці є, тепер можна ставити жерлицу . Краще це робити на ніч, а вранці перевірити улов. Застроміть в берег кілок для закріплення на нього жерлиці. Вбити кілок потрібно під невеликим ухилом (40-45 градусів) так, щоб його верхівка розташовувалася над водою. Можна використовувати нависають гілки дерев або чагарників. Головне, щоб вони були міцні і не зламалися від опору сильної великої щуки.
4
Прикріпіть за верхівку кола або за гілки чагарника жерлицу , використовуючи міцну мотузку. Потрібно зробити це так, щоб рогулька висіла над самою поверхнею води. На гачок надіньте живця. Зазвичай протикають спинку і протягують жало під шкірою. Опустіть живця в воду під висить жерлицей. Він повинен плавати в 20-30 см від дна.
5
Закріпіть волосінь в розщепі на рогульці, щоб вона не розмотувати. Жерлица поставлена, і можна переходити на нове місце. Для більшої ймовірності отримати видобуток вранці, потрібно ставити не менше 5-10 жерлиц. Тепер спокійно можна йти додому.
6
Щука, бачачи плаваючого живця, нападає на нього і вистачає, зазвичай впоперек. Потім вона відпливає в сторону, в цей час волосінь висмикується з розщепу і починає розмотуватися, непомітно для хижачки.
7
Щука зупиняється, розгортає живця і заковтує, коли вона намагається відплисти далі довжини волосіні, то відбувається підсікання. Риба спіймана. Після нетривалого метання і спроб зірватися, щука спокійно чекає рибалки. Залишається її витягнути на берег. Якщо риба дуже велика, то її треба попередньо втомити.
Зверніть увагу
Зимова жерлица має трохи іншу конструкцію, але принцип той же. Її ставлять біля ополонки, а для того, щоб рибалка зміг побачити клювання, прив'язують прапорець. По рухах його можна дізнатися, клює риба чи ні. Кружками (дисками) ловлять на відкритій воді. Замість рогульки роблять гурток з дерева або іншого легкого плавучого матеріалу. Намотують на шестик в центрі диска волосінь, закріплюють її в розщепі скраю гуртка, наживляють живця і відпускають його у вільне плавання. За рухомим за течією гуртком стежать з човна, при клюванні відбувається переворот. Потрібно швидко підпливти, зробити підсічку і витягнути щуку.