Як зробити фото з розмитим фоном. Як на фото зробити нижній фон світліше і прозоріше.

Ви напевно бачили безліч фотографій , на яких чітко видно лише головний об'єкт, а фон красиво розмитий. В основному це портрети. Саме для портретної зйомки цей прийом і підходить найбільше. Хоча насправді таким чином можна фотографувати дуже багато предметів і події. Вам всього лише потрібно освоїти одне просте поняття - діафрагма. Що отаке і як їй користуватися для досягнення ефекту розмитого фону - дізнаєтеся в цій статті.
Вам знадобиться
  • Фотоапарат, модель або предмет для зйомки.
Інструкція
1
По суті, діафрагма - це отвір в об'єктиві. Це отвір можна відкривати і закривати. На що діафрагма впливає? По-перше, вона контролює кількість світла, що пропускається. Чим ширше відкрита ваша діафрагма, тим світліше буде знімок, і тим більше коротку витримку ви зможете використовувати.
2
По-друге, діафрагма впливає на ГРИП, тобто глибину різкості. При відкритій діафрагмі чітким залишається тільки той предмет, на якому камера сфокусувалася. Фон і предмети на передньому плані будуть розмиті. Саме це нам і потрібно.
3
Щоб зробити знімок з розмитим фоном, переведіть ваш фотоапарат в режим пріоритету діафрагми. Тобто поверніть коліщатко вибору режиму на букву «А. Тепер максимально відкрийте діафрагму. На кожному фотоапараті це робиться по-своєму, тому прочитайте інструкцію.
4
Коли діафрагма буде налаштована, сфокусуйтеся на об'єкті зйомки і тисніть спуск. Зробіть кілька кадрів. Це потрібно для того, щоб потім вибрати кращий з декількох. Подивіться на фото. У вас вийшов чудовий знімок з красивим розмитим фоном і різким головним об'єктом зйомки.
Корисна порада
При дуже яскравому освітленні краще трохи прикрити діафрагму, щоб уникнути пересветов на знімку.
Для досягнення різних творчих цілей ми часто використовуємо нестандартні прийоми обробки фотографій. Наприклад, зазвичай вважається, що гарне фото повинно бути різким, чітким, з добре опрацьованими деталями. Але що, якщо автор хоче передати зовсім інший настрій? Якщо хочеться передати почуття невизначеності, туману, неясності, сумнівів і т.п.? В цьому випадку можна поступитися звичними правилами і зробити фотографію розмитою.
Вам знадобиться
  • Фото, Adobe Photoshop
Інструкція
1
Ви можете розмити фотографію повністю або частково. Якщо ви залишите невелику ділянку фотографії чітким, це може додати їй велику виразність. Відкрийте потрібне вам фото в Adobe Photoshop і створіть копію шару «фон». Назвіть копію «1». Цей шар і призначений для роботи.
2
Ми будемо користуватися інструментом «розмиття». Він знаходиться в меню інструментів, і значок його виглядає як крапля. Встановіть інтенсивність на 100%, якщо ви збираєтеся дуже сильно розмити фотографію. Якщо ж ваша мета - легке розмиття - зменшіть інтенсивність інструменту. Для великих площ візьміть кисть великого розміру. Якщо ж вам знадобиться проробка дрібних деталей, встановіть менший розмір кисті. Сам процес розмиття дуже простий: потрібним інструментом проведіть по тих місцях, які хочете зробити менш чіткими.
3
Якщо ви збираєтеся розмити знімок не цілком, а лише частково, стежте, щоб у підсумку фото не виглядало відштовхуюче. Робіть всі рухи пензлем дуже акуратно. Через кілька хвилин результат буде готовий. Збережіть вийшло зображення. Тепер ваша фотографія виглядає більш цікавою і художньої.
4
Якщо ви розмили фото занадто сильно, не намагайтеся виправити помилки інструментом "різкість". Це тільки зіпсує вашу роботу остаточно. Скасуйте дію. Однак, якщо ви вже давно зробили щось не так і скасувати цю дію вже неможливо, то вам доведеться видалити шар «1». Доведеться створити нову копію шару «фон» і робити все заново. На цей раз будьте уважнішими.
Корисна порада
Ні в якому разі не виправляйте розмиття резкостью.Нікогда зайняття не на вихідному шарі "фон". Завжди робіть копію і починайте працювати тільки з нею. Тоді в разі невдачі ви можете видалити зіпсований шар і створити нову копію для роботи. В іншому випадку фотографія може бути зіпсована безповоротно.