Як відрізнити кварц.

Потреби сучасно промисловості диктують свої закони: кварц потрібен у величезних кількостях для виробництва техніки і точних механізмів. Тому поява на ринку підробок, синтезованих в лабораторних умовах вже перестало дивувати покупців. Тим часом є прості способи відрізнити натуральний кварц від штучного.
Вам знадобиться
  • Збільшувальне скло
Інструкція
1
Кварц - один з найпоширеніших мінералів. Його елементи містяться практично в кожній земній породі. Мінерали кварц євою групи володіють найрізноманітнішим і насиченим кольоровим рядом. Невисока ціна на кварц , його твердість і стійкість до пошкоджень зробили його вельми популярним в ювелірній промисловості. Крім того, він незамінний у виробництві приладів, а також керамічної і скляної промисловості.
2
Саме висока затребуваність в кварц е зробила його одним з найбільш часто підроблюваних каменів. На сучасному ринку відсоток штучного кварц а досягає 85%. При цьому він часто не поступаються за якістю природним мінералам.Между тим існує ряд способів відрізнити натуральний кварц від поддельного.Натуральний кварц володіє неоднорідною структурою з тріщинами, вкрапленнями, бульбашками повітря. Він має високу твердість, тому його складно подряпати. Більшість кварц евих різновидів мають здатність світитися жовтим на місці удару або напис.
3
При проведенні професійного гемологічного аналізу відрізнити підроблений кварц можна за такими ознаками: -Натуральний кварц не розчиняється у кислотах і лугах; -Натуральний кварц може послаблювати або змінювати колір при нагріванні або стати абсолютно безбарвним при тривалому перебуванні у високих температурах.Еслі виникла необхідність відрізнити кварц від скла, досить потримати його в руках або торкнутися мовою. Кристалічна решітка кварц а відрізняється меншою теплопровідністю, тому він практично не нагрівається в руці і на дотик завжди буде холодніше скла.
Корисна порада
Для абсолютної впевненості в достовірності кварцу скористайтеся спеціальною геммологической експертизою.