Як відновити реєстр. відновити комп'ютер реєстр.

Особливо цікавим юзерам, яким мало простору, наданого стандартними настройками ОС, завжди хочеться щось поправити в самому серці операційної системи - в її реєстрі. В результаті, періодично цей реєстр починає працювати з помилками, які впливають на роботу всієї системи. І настає момент, коли необхідно відновити реєстр.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з встановленою ОС,
  • завантажувальний диск,
  • файловий менеджер для DOS
Інструкція
1
Є кілька способів відновлення реєстру. Перший і універсальний полягає в тому, що необхідно провести резервне копіювання файлів реєстру або на знімний носій, або на розділ жорсткого диска в якому не встановлена операційна система. Це стосується файлу SYSTEM.DAT, який знаходиться в системній папці за адресою% SystemRoot% \ System32 \ Config.Для вірності найкраще скопіювати всю папку з системними файлами перед тим, як ви почнете робити зміни. Таким чином у разі збою, досить буде всього лише скопіювати цю папку назад, щоб відновити реестр.Еслі же завантаження операційної системи неможлива, скористайтеся завантажувальним диском, запустіть найпростіший файловий менеджер і скопіюйте папку на місце.
2
Якщо ви не хочете копіювати весь обсяг даних, то можна обійтися експортом необхідної частини реєстру в reg-файл. Для цього в меню «Пуск» в рядку «Виконати» пишемо команду regedit. Запускається стандартна програма для редагування реестра.В вікні вибираємо необхідну гілка реєстру та натискаємо на ній правою кнопкою миші. У меню вибираємо пункт «Експорт» і вказуємо місце, в якому хочемо зберігати файл.После цього, достатньо буде просто запустити цей файл і погодитися на запропоновані зміни в реєстрі, щоб повернути все до початкового виду.
3
Крім стандартних засобів, що надаються операційною системою, існує ще безліч програм, призначених для редагування реєстру. У всіх цих програмах передбачена можливість резервного копіювання реєстру або його частини. Краще користуватися такими програмами.
Зверніть увагу
Якщо ви вирішили міняти показники реєстру, які відповідають за роботу «заліза», запасіться фаховою літературою або порадьтеся з фахівцями. Ваші дії можуть привести до псування електроніки, а це вже ніяким резервним копіюванням не врятуєш.
Корисна порада
Як тільки ви задумали внести якесь, нехай навіть дрібне зміна в реєстр, задумайтеся про те, як будете відновлювати його і підготуйте грунт для відновлення - резервне копіювання.
Відновлення початкових налаштувань служб на комп'ютерах, що працюють під управлінням ОС Windows, може знадобитися після некоректно зроблених змін. Слід враховувати, що наведені способи не дають стовідсоткової гарантії відновлення, і може знадобитися перевстановлення операційної системи.
Інструкція
1
Спробуйте відновити вихідні настройки служб Windows стандартними засобами самої системи. Для цього викличте головне системне меню, натиснувши кнопку «Пуск», і перейдіть в діалог «Виконати». Надрукуйте msconfig в рядку «Відкрити» та підтвердіть запуск утиліти, натиснувши кнопку OK.
2
Виберіть закладку «Загальні» в діалоговому вікні та застосуйте прапорець в рядку «Звичайний запуск». Підтвердіть збереження зроблених змін, натиснувши кнопку OK, і перейдіть на вкладку System.ini. Додайте всі опції і підтвердіть свій вибір, натиснувши кнопку OK. Виберіть закладку Win.ini і повторіть ті ж дії. Перейдіть на вкладку Boot.ini і зніміть всі прапорці в розділі «Параметри запуску». Підтвердіть виконання обраного дії, натиснувши кнопку OK і виберіть закладку « Служби ». Скористайтеся командою «Включити всі» і застосуєте зроблені зміни, натиснувши кнопку OK.
3
При неможливості відновити настройки служб Windows по замовчуванням вищеописаним способом, скористайтеся спеціальним Твіки реєстру «Конфігурація по замовчуванням», доступним для вільного завантаження в інтернеті. Перед використанням даного даного Твіка рекомендується ознайомитися з описом системних служб на офіційному сайті корпорації Microsoft.
4
Зверніть увагу на те, що при використанні нестандартної збірки дистрибутива операційної системи і відсутності впевненості в тому, віддалялися які-небудь служби з цього дистрибутива, настійно рекомендується користуватися спеціальним cmd-файлом, призначеним для відновлення типу запуску служб в стан по замовчуванням. Даний файл доступний для завантаження на спеціалізованих форумах і відрізняється від reg-файлу тим, що не змінює записи системного реєстру, якщо який-небудь сервіс був видалений.