Як підключити ide і sata вінчестер. перехідники для підключення різних дисководів.

Іноді виникає необхідність підключити декілька внутрішніх жорстких дисків до одного системного блоку. Проблеми починаються лише в тому випадку, якщо ці диски мають різні формати: IDE і SATA.
Вам знадобиться
  • перехідник IDE-SATA.
Інструкція
1
Не варто засмучуватися - підключити до однієї материнської платі жорсткі диски з різними форматами досить легко. Зніміть стінки системного блоку і вивчіть порти на материнській платі.
2
Справа в тому, що досить часто навіть ті моделі материнських плат, у яких основний жорсткий диск підключений через канал SATA, мають в наявності порти IDE. Найчастіше до них підключаються DVD-приводи. Знайдіть такі роз'єми.
3
Якщо до одного з них підключений дисковод, відключіть його і використовуйте звільнився шлейф для підключення нового жорсткого диска.
4
Якщо такий порт вільний, придбайте шлейф (якщо такий відсутній) і підключіть до нього жорсткий диск.
5
Не поспішайте впадати у відчай, якщо ваша материнська плата містить тільки роз'єми SATA або тільки IDE. Існують спеціальні конектори, що дозволяють підключати жорсткі диски з альтернативними портами. Придбайте потрібний перехідник.
6
Підключіть куплений коннектор до шлейфу, що йде від материнської плати. З'єднайте коннектор з жорстким диском.
7
Увімкніть комп'ютер. Для входу в меню BIOS натисніть клавішу Del. Відкрийте меню Boot Device Priority. Призначте ваш старий вінчестер (на якому встановлена операційна система) основним пристроєм при завантаженні.
8
Збережіть зміни, обравши пункт Save & Exit. Дочекайтеся завантаження операційної системи. Найімовірніше, відбудеться автоматична установка драйвера для нового жорсткого диска. Після її завершення переконайтеся в працездатності підключеного вінчестер а.
Зверніть увагу
Порівняно старі моделі материнських плат можуть не визначити підключений через перехідник SATA-вінчестер.Іногда може статися невірне зчитування інформації з такого диска, в результаті чого він буде доступний не повністю.
Корисна порада
Перед купівлею коннектора переконайтеся в тому, що ви зможете підключити живлення до жорсткого диска.