Як виготовити склопластик.

Склопластик з кожним днем ставати все популярнішим. Його використовують під час виробництва човнів, автомобілів, аксесуарів, вікон і т.п. Він володіє рядом переваг. Крім того, його не так складно виготовити самому.
Вам знадобиться
  • стекломат, склотканина, затверджувач, поліефірна смола, каталізатор, матричний гелькоат, віск.
Інструкція
1
Макет. Без нього можна обійтися, але ви обов'язково втратите в якості. Використовуйте замість макета розпірки, на які потім кладете склотканина. Макет можете зробити з таких матеріалів - пінопласту, пластиліну, фанери і т.д. Макет обов'язково повинен бути гладким і в точності повторювати потрібну вам деталь.
2
Виготовте матрицю. Згідно технології, вам необхідно повністю покрити макет шаром воску і відполірувати його. Після цього на його поверхню наносите матричний гелькоат. Він більш густий, наносити необхідно тонким шаром, так він набагато легше лягає, ніж звичайний. Отримана основа з гелькоата дає можливість домогтися ідеальної поверхні матриці. Наносите його вручну спеціальним розпилювачем або пензлем. Гелькоат допомагає сформувати зовнішню поверхню вироби з склопластику.
3
Виготовте склопластик. З самого початку укладіть в виготовлену матрицю розкроєні скляний матеріал: стекломат, склотканина або інший тип наповнювача. Вибирайте його, виходячи з вимог, які пред'являються до майбутнього виробу зі склопластику. Після цього, використовуючи кисть або м'який валик, склотканина або стекломат просочіть сполучною сумішшю - затверджувач або поліефірна смола. Взагалі-то, склопластик - це спеціальний композитний матеріал, який складається з затверджувача, поліефірної смоли, стекломата або склотканини.
4
Прикатка. Це останній етап. Прікатайте ламінат (Не отверділий склопластик) жорстким валиком. Мета - потрібно повністю видалити з нього пухирці повітря. Після затвердіння виймайте готовий виріб з форми. Піддайте його спеціальною механообработке: обріжте облой - Затверділа поліефірна смола або надлишки склопластику по краях виробу. Якщо потрібно, висвердлите отвори.
Корисна порада
Смола може дуже швидко застигати або взагалі не застигати. Щоб цього уникнути, ви повинні правильно розрахувати баланс смоли і каталізатора. Якщо швидко застигає - багато каталізатора, що не застигає - багато смоли.