Як відформатувати знімний жорсткий диск.

Все користувачі персональних комп'ютерів, ноутбуків і т.п. рано чи пізно стикаються з необхідністю форматування жорсткого диска . Причини тому можуть бути найрізноманітніші - від бажання розбити жорсткий диск на розділи до необхідності усунути злісний вірус. Але власникам зовнішніх жорстких дисків часто доводиться задуматися про питання форматування вже в момент придбання жаданого знімного пристрою, адже на ньому може бути встановлена не та файлова система, яку вимагає наявний комп'ютер.
Вам знадобиться
  • - знімний жорсткий диск, який ви хочете відформатувати
  • - персональний комп'ютер з ОС Windows
  • - інсталяційний диск Windows
Інструкція
1
Переконайтеся, що на знімному жорсткому диску, який ви плануєте відформатувати, немає важливих даних. Запишіть потрібні файли і папки на основний жорсткий диск комп'ютера або на зовнішні носії (CD і DVD диски, usb-флешки і т.п.). Пам'ятайте: після форматування диск стане повністю чистим, відновити дані буде неможливо.
2
Перевірте, що знімний жорсткий диск підключений до комп'ютера. Почніть процедуру форматірованія.Провесті її можна декількома способами. Виберіть той, який підійде вам більше. Але краще скористатися ними в представленому нижче порядку, переходячи до наступного кроку тільки в тому випадку, якщо попередній з яких-небудь причин не увінчався успіхом.
3
Варіант перший. Відкрийте «Мій комп'ютер» через меню «Пуск» або з ярлика на робочому столі комп'ютера. Виберіть потрібний вам диск, клікніть на нього правою клавішею миші і знайдіть пункт "Форматувати". У виниклому діалоговому вікні виберіть необхідну файлову систему, всі налаштування ви можете змінювати на свій розсуд.
4
Варіант другий. Якщо в «Моєму комп'ютері» не відбивається необхідний вам знімний жорсткий диск, спробуйте знайти його в інший спосіб. Натисніть кнопку «Пуск». Знайдіть «Панель Управління», відкрийте. Знайдіть там пункт «Адміністрування», далі «Управління комп'ютером». У виниклому діалоговому вікні, в гілці «Сховище» виберіть пункт «Управління диска мі». Знайдіть необхідний вам диск, правою клавішею миші та виберіть пункт «Форматувати ...».
5
Варіант третій. Якщо попередні два способи не дали результатів, то візьміть будь інсталяційний диск Windows. Завантажте його і почніть переустановку системи. Зазвичай система пропонує вибрати, на який жорсткий диск буде проводитися встановлення і чи потрібно форматування дисків. В обох питаннях виберіть ваш знімний жорсткий диск, який ви хочете відформатувати. Не забудьте вказати необхідну файлову сістему.Как тільки закінчиться процес форматування, комп'ютер почне перезавантаження. В цей моменти витягніть інсталяційний диск Windows. Процес завершений.
Корисна порада
Визначтеся чітко, для яких цілей ви хочете провести форматування знімного жорсткого диска. Якщо ви погано розбираєтеся в комп'ютерах, то ваша проблема може виявитися надуманою, а форматування - зайвим. У разі виникнення сумнівів зверніться до фахівця.