Як в'язати вовняні шкарпетки. в'язання вовняних шкарпеток.

Вовняні шкарпетки здатні не тільки зігріти ноги довгої холодної взимку, але і стати справжньою окрасою, якщо підійти до їх виготовлення з якоюсь часткою фантазії. Навіть прості смужки, отримані чергуванням різнокольорових ниток, допоможуть отримати вам унікальний виріб, другого якого ви ніде не зустрінете.
Вам знадобиться
  • - вовняна пряжа
  • - капронова нитка
  • - спиці
  • - ножиці
Інструкція
1
Чим вище буде відсоток вмісту вовни у взятій вами пряжі, тим тепліше вийдуть пов'язані шкарпетки , але це правило приховує за собою один невеликий підступ. Чисто вовняні шкарпетки дуже швидко зношуються, щоб вони прослужили довше, разом з вовняною ниткою при в'язанні пускають тонку допоміжну з капрону. Іноді достатньо підсилити за допомогою капронової нитки одну лише тільки п'яту, і термін служби шкарпеток відразу ж відчутно збільшиться.
2
Найчастіше для в'язання шкарпеток беруть спиці номера 2,5 або 3.
3
Наберіть на спиці необхідну кількість петель. Припустимо, вам потрібні шкарпетки 38 розміру для ноги стандартної ширини. У цьому випадку вам знадобиться набрати 61 петлю. Для розміру 40-41 кількість петель доведеться підвищити до 63, для 42-43 до 65 і для 44-45 до 69. Набрання петлі рівномірно розподіліть по 4 спиць, утворивши коло, для чого слід провязать разом першу і останню петлі.
4
Для виготовлення гумки в'яжіть поперемінно дві лицьові і дві виворітні петлі. Довжина гумки може бути довільною, але зазвичай вона коливається в межах 7-15 см. Коли гумка буде готова, перш ніж приступати до п'яті, пров'яжіть необхідні для переходу 3-4 ряди лицьовими петлями.
5
Для створення п'яти продовжуйте в'язати 2 з 4 спиць панчішної в'язкою до тих пір, поки у вас не вийде квадрат, після чого розділіть провязани петлі на три частини. Пов'язуючи черзі разом петлі зовнішніх частин з серединою, ви отримаєте закруглення, яке і стане п'ятою вашого носка.
6
Доберіть необхідну кількість петель, вив'язуючи з боків п'яти щоб у вас знову вийшов круг і продовжуйте в'язати лицьовими петлями поки не отримаєте носок необхідної довжини.
7
Почніть збавляти петлі. Зробити це можна, пров'язуючи в кожному другому ряду ліворуч і праворуч по дві петлі до тих пір, поки на спицях не залишиться 2-6 петель. Відріжте нитку від клубка, залишивши невеликий запас. Простягніть кінець нитки через залишилися петлі, затягніть вузол і сховайте його з виворітного боку носка.
8
Другий носок слід в'язати аналогічно першому.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XOGZtNe5hUY