Як пов'язати пухову шаль.

Пуховая шаль є самобутнім і практичним аксесуаром жіночого одягу. Накинута на плечі, вона подарує вам тепло і додасть чарівність. Не так уже й важко, як здається на перший погляд, зв'язати такий виріб, тому сміливо приступайте до в'язання.
Вам знадобиться
  • - 50 г чистого козячого пуху або 1500 м пухової пряжі з бавовняної або віскозної ниткою;
  • - спиці прямі або кругові № 3,5-4;
  • - схема в'язання.
Інструкція
1
Перш ніж почати в'язання, виконайте зразок, так ви зможете правильно розрахувати щільність в'язання. Зв'яжіть його розміром 10х10, порахуйте кількість петель в одному сантиметрі. Для цього загальна кількість петель в зразку розділіть на вийшло кількість сантиметрів. Оптимальна щільність в'язання шалі 24 петлі в 10 сантиметрах.
2
На спиці № 3,5-4 наберіть двадцять одну петлю. У першому ряду пров'яжіть п'ять лицьових, дві виворітні, тринадцять лицьових, одна протяжка і кромочная, таким чином, ряд збільшиться на одну петлю.
3
Далі в'яжіть за схемою візерунка, який ви вибрали, роблячи додавання протяжкой на початку кожного парного ряду. Так ви сформуєте похилу кромку шалі. Кількість петель, які утворюють смужку панчішного візерунка збільшуватиметься через кожні два ряди на одну петлю.
4
Коли в виворітного ряду вийде 39 петель, повторіть двічі мотив основного візерунка в наступному особовому ряду.
5
Врахуйте, що ширина панчішного візерунка кромки - одна петля.
6
Кромку довгої сторони шалі утворює протяжка і знята петля. На початку непарних рядів ці дві петлі пров'язуйте разом лицьовій петлею за задню стінку.
7
В'яжіть, таким чином, поки ширина шалі не складе дев'ять чи десять мотивів ажурного візерунка. Це буде половина вироби.
8
Тепер в'яжіть дзеркально. Замість збільшень робіть убавкі на початку парних рядів по одній петлі. В останньому ряду всі петлі закрийте прямо.
9
Шаль готова. Однак вона буде виглядати гарніше, якщо прикрасити її оборкою.
10
Для того щоб зв'язати оборку, ниткою в два складання наберіть 226 петель на спиці.
11
В першому ряду всі петлі в'яжіть лицьовими петлями. У другому ряду - зв'яжіть одну лицьову. Потім вставте кінець правої спиці в петлю на лівій спиці в попередньому ряду, пров'яжіть цю петлю лицьовій, а петлю з лівої спиці розпустіть. Далі пров'яжіть ще дві петлі лицьової і повторіть все до кінця ряду.
12
В'яжіть, таким чином, шість сантиметрів. Потім пров'яжіть всі петлі разом по дві петлі за задні стінки. Наступні три ряди в'яжіть панчішної в'язкою. Петлі закрийте. Зверніть увагу, що край стягувати не слід, закривайте його вільно.
13
У вас вийшла одна деталь оборки. Зв'яжіть чотири подібних деталей. З'єднайте кінці оборок і пришити їх до похилих сторонам шалі.