Як вирізати конус.

Круглий конус можна отримати обертанням прямокутного трикутника біля одного з катетів. Тому круглий конус також називають конус ом обертання. Розглянемо спосіб побудови розгортки конус а із заданими параметрами - радіусом підстави і довжиною направляючої.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - циркуль;
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - транспортир;
  • - клей;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Тіло кругового конус а складається з підстави (кола радіусом r) і конічної поверхні з направляючою R.Еслі конічну поверхню розгорнути і представити в плоскому вигляді, то ви побачите сегмент кола з радіусом, рівним довжині направляючої (R). Така побудова називають розгорткою.
2
Візьміть циркуль, за допомогою лінійки встановіть відстань між ніжками, рівну радіусу підстави конус а (r). Накресліть коло. Виріжте ножицями, зробивши невеликий припуск для подальшого склеювання з конічною поверхнею.
3
Змініть відстань між ніжками циркуля так, щоб воно дорівнювало довжині направляючої конус а (R). Накресліть коло. Проведіть від центру кола (О) до її кордоні пряму, точку перетину відзначте буквою А.
4
Поєднайте точку О з центральною відміткою на транспортирі. Лінію ОА сумістите з верхньою частиною лінійки транспортіра.Рассчітайте кут сегмента в градусах за формулою: 360 * r/RІспользуя транспртір, побудуйте кут сегмента. Зробіть прибавку приблизно в 10 градусів - для зручності склеювання моделі.
5
Поверніть сегмент в конічну поверхню, склейте краю, не виходячи за межі пріпуска.На підставі конус а зробіть кілька надрізів від краю до центру, не заходячи за кордон підстави конус а. Загніть краю вгору, змастіть зовнішні краї клеєм і приклейте до основи конічної поверхні.
Корисна порада
В тому випадку, якщо ви маєте в своєму розпорядженні іншими вихідними параметрами, наприклад, вам відомі радіус підстави і висота конуса, ви можете легко обчислити відсутні дані за допомогою тригонометричних функцій. Довжина напрямної може бути обчислена за теоремою Піфагора, як сума квадратів радіусу основи і висоти конуса.