Як побудувати лазню.

На думку давньогрецького історика Геродота, найперші лазні майже одночасно з'явилися у різних народів. В одних випадках для них використовували природні водойми з гарячими джерелами, а в інших споруджували парильні з гарячим вологим або сухим повітрям. Ви прийняли рішення - побудувати власну баньку ? Незалежно від того, чи буде вона маленькою або великий, це корисне починання і турбота про ваше здоров'я.
Інструкція
1
Оберіть розміри лазні виходячи з того, скільки людина в ній будуть паритися одночасно. Заплануйте передпокій-тамбур, передбанник (кімнату для роздягання) і парну площею від шести до дев'яти квадратних метрів. Біля входу в лазню влаштуйте тамбур, який буде перешкоджати проникненню холодного повітря всередину.
2
Площа передбанника від чотирьох до шести квадратних метрів, тут має бути вікно і лава шириною півметра і довжиною півтора метра.
3
Двері з передбанника розташуйте так, щоб вона не відкривалася в парилку тому, що пар зволожує одяг, потрапляючи в більш холодне приміщення. Спроектуйте таким чином, щоб двері з передбанника і з парильні виходили в тамбур. Подібне розташування дозволить найбільш раціонально використовувати площу і, що найголовніше, всі ці приміщення можна буде опалювати однією піччю.
4
Парильню краще зробити квадратної, приблизно дев'ять квадратних метрів. Для зниження втрати пари і тепла двері в парильню зробіть з низькою коробкою і високим порогом.
5
Розташуйте уздовж глухої стіни дерев'яні полиці в два або три яруси. У кутку встановіть піч-кам'янку. У такій печі накопичувачами тепла служать досить великі природні камені (голяки, граніт, валуни), які нагріваються гарячими газами, які виходять з топливника. Каменів потрібно з розрахунку 60 кілограм на кубічний метр парильні.
6
Фундамент печі зробіть з природного каменю, бутобетону або цегли. Закладіть його окремо на глибину приблизно півметра відокремлено від фундаменту стін на відстані не менше шістдесяти сантиметрів. Простір між ними засипте піском.
7
Найкращим матеріалом для стін лазні є дерево, хоча можна побудувати її і з цегли, природного каменю або монолітного бетону. Вибір на користь того чи іншого матеріалу зазвичай робиться виходячи з умов конкретної місцевості. Оптимальна довжина колод для зрубу баньки 4-6,5 метрів, діаметр - від 18 до 22 см. Колоди такого перетину найкращим чином утримують тепло.
8
Уникнути втрати тепла допоможе ущільнення між колодами і у врубках кута клоччям, мохом та іншими волокнистими матеріалами. Волокнисті матеріали розстеляють рівним шаром, щоб волокна розташовувалися впоперек паза і забивайте їх в щілини підручними пристосуваннями.
9
Поза всяким сумнівом, деревина - найкращий матеріал для будівництва баньки, однак у неї є один значний недолік, вона дуже добре горить. Крім того, дерево схильне до гниття і руйнування жучками-точильниками і термітами. Щоб уберегти її від усього цього застосуйте антисептики, нанесіть на дерев'яну поверхню спеціальне масло або оліфу.