Як склеїти паралелепіпед.

Предмети в формі параллепіпед ми зустрічаємо скрізь - це і більшість будівель, і різні коробки, і цеглу, і шматочки цукру. Ця форма взята за основу при виробництві багатьох автомобілів. В наших квартирах ми оточені параллепіпед меблів!
Вам знадобиться
  • Щільна папір або картон, олівець, лінійка, ножиці, клей.
Інструкція
1
Візьміть папір або картон - великі демонстраційні моделі параллепіпед склеюють з картону, а маленькі з щільного паперу. На аркуші картону накресліть за допомогою лінійки і олівця розгортку моделі необхідних вам розмірів.
2
Креслите модель так, щоб найдовшу сторону довелося склеювати тільки один раз. Не забудьте про бічні сторони, Вичертите їх по одній з кожного боку. Ретельно перевірте всі розміри і кути, щоб не було перекосів при склеюванні, і модель мала правильну форму. Лінії згинів прокреслите пунктирною лінією.
3
Припуски на склеювання зробіть приблизно в один сантиметр. Уголочки припусков відріжте до основного малюнка, щоб вони не заважали клеїти модель. Виріжте розгортку і, якщо вона паперова загніть по лініях згинів, а якщо ваша модель з картону, то акуратно ножем по лінійці надріжте картон по лініях згинів і загніть у зворотний бік.
4
Промажьте відігнуті смужки паперу (припуски) клеєм і приклейте зсередини до країв відповідних сторін, притисніть і пропрасуйте лінійкою або ластиком. Склейте таким чином п'ять сторін параллепіпед. Дочекайтеся, коли клей повністю просохне, а майбутній параллепіпед придбає необхідну жорсткість, тоді приклейте останню шосту сторону. Притисніть її зверху легкої дощечкою або пеналом.
5
Якщо ви склеїли модель параллепіпед з картону, то для більш презентабельного вигляду, оклейте її зверху білою або кольоровим папером. Для цього зробіть таку ж розгортку з паперу і наклейте на картонний параллепіпед. Перш ніж використовувати модель, дайте клею повністю висохнути. Склейте кілька моделей геометричних фігур, пофарбуйте акриловими фарбами в різні кольори або намалюйте на них малюнки або орнамент - в такому вигляді ваші вироби можуть служити декоративною прикрасою інтер'єру!
Корисна порада
Клейте моделі параллепіпед та інших геометричних фігур разом з дітьми - ці навички знадобляться їм у школі.