Як знайти номінальний струм.

Для того щоб знайти номінальний ток для певного провідника, скористайтеся спеціальною таблицею. У ній вказується, при яких значеннях сили ток а провідник може зруйнуватися. Для знаходження номінального ток а для електричних двигунів різних конструкцій, скористайтеся спеціальними формулами. Якщо питання стосується запобіжника, то, знаючи потужність, на яку він розрахований, знайдіть його номінальний ток .
Вам знадобиться
  • Для проведення вимірювань та розрахунків візьміть вольтметр, штангенциркуль, таблицю залежності номінального струму від перерізу, техпаспорта електродвигунів.
Інструкція
1
Визначення номінального ток а по перетину проводу Визначте матеріал, з якого зроблений провід. Найчастіше зустрічаються дроти з міді та алюмінію з круглим поперечним перерізом. Виміряйте його діаметр штангенциркулем, а потім знайдіть площа перерізу, помноживши квадрат діаметру на 3,14 і поділивши на 4 (S = 3,14 • D?/4). Визначте тип проводу (одножильний, двожильний або трижильний). Після цього за спеціальною таблицею визначте номінальний ток для даного проводу. Перевищення цього значення призведе до перегорання дроти.
2
Визначення номінального ток а предохранітеляНа плавких запобіжників обов'язково вказується потужність, на яку він розрахований з запасом приблизно в 20%. Дізнайтеся напруга в мережі, куди повинен вставлятися запобіжник, якщо воно не відомо, виміряйте його за допомогою вольтметра. Щоб знайти номінальний ток , потрібно максимальну розрахункову потужність запобіжника в ватах, поділити на напругу в мережі в вольтах. У тому випадку, якщо ток зросте більше номіналу, провідник в запобіжнику зруйнується.
3
Визначення номінального ток а електродвигуна Щоб знайти номінальний ток для двигуна постійного ток а, дізнайтеся його номінальну потужність, напруга джерела, куди він підключається, а також його коефіцієнт корисної дії. Ці дані повинні бути в технічній документації електродвигуна, а напруга джерела виміряйте вольтметром. Потім потужність у ВАТ послідовно поділіть на напругу в вольтах і коефіцієнт корисної дії в одиничних частках (I = P/(U •?)). Результатом буде номінальний ток в амперах.Для трифазного двигуна змінного ток а додатково дізнайтеся номінальний коефіцієнт потужності двигуна, і розраховуйте номінальний ток за тією ж методикою, тільки результат поділіть ще на номінальний коефіцієнт потужності (Cos (?)).
Номінальний ток може максимально довго проходити через контакти ланцюга, без будь-яких наслідків для неї. При значеннях ток а нижче номінального в ланцюзі не розвивається максимальна потужність. У тих випадках, коли ток вище номінального, ланцюг може зруйнуватися. Максимальним значенням номінального ток а може бути ток короткого замикання.
Вам знадобиться
  • - тестер;
  • - документація із зазначенням номінальної напруги та потужності;
  • - джерело струму з відомим ЕРС і внутрішнім опором.
Інструкція
1
Обчисліть номінальний ток по номінальній напрузі і опору приладу або ділянки кола, по якому він протікає. Номінальна напруга вказується в технічній документації. Опір знайдіть там же або виміряйте тестером, приєднавши його до приладу чи дільниці ланцюга, попередньо переключивши його в режим роботи омметра.
2
При вимірі учас ток ланцюга повинен бути відключений від джерела ток а, омметр приєднуйте паралельно. Розрахуйте номінальний ток , поділивши номінальну напругу на виміряний опір I = U/R. Напруга вказується в вольтах, а опір в Омах. Тоді номінальний ток вийде в Амперах.
3
Іноді в документах вказується номінальна потужність і номінальну напругу, при якому може працювати прилад. В цьому випадку розрахуйте номінальний ток , поділивши значення номінальної потужності на номінальну напругу I = Р/U. Потужність повинна бути вказана в ватах, а напруга - в вольтах.
4
Якщо ж номінальну напругу невідомо, то виміряйте опір приладу або ділянки кола за допомогою тестера і поділіть номінальну потужність на це значення. З отримав числа виділіть корінь квадратний. Це і буде номінальний ток приладу.
5
Максимальний ток , можливий в ланцюзі, називається ток короткого замикання. При досягненні такої сили ток а, в ній відбудеться коротке замикання, і вона вийде з ладу. Це граничний можливий номінал для будь ланцюга, підключеної до даного джерела ток а. Для цього дізнайтеся електрорушійну силу (ЕРС) і внутрішній опір джерела ток а.
6
Розрахуйте ток короткого замикання, поділивши ЕРС на внутрішній опір Iкз = ЕРС/r. Якщо при роботі приладу або ланцюга ток наближається до цього значення, значить, потрібно зменшувати ЕРС джерела ток а, якщо це можливо, або збільшувати навантаження (загальний опір) ланцюга.