Як розрахувати потужність газового котла.

Для визначення необхідної потужності газового котла потрібно розрахувати тепловтрати в будівлі. На них визначальний вплив нададуть: площа приміщення, висота стелі, матеріал, з якого виготовлені стіни і вікна, порядок функціонування системи вентиляції.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - довідкові дані по опору теплопередачі різних матеріалів;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Виміряйте розміри стін, вікон, підлоги і стелі і розрахуйте площі даних поверхонь. Площа в загальному випадку розраховується множенням довжини на ширину. Не потрібно проводити розрахунки для внутрішніх стін і для дверей.
2
Визначте товщину стін і матеріал, з якого вони виготовлені.
3
Розрахуйте коефіцієнт опору теплопередачі стін. Для цього розділіть різниця температур усередині приміщення і на вулиці на опір теплопередачі матеріалу, з якого виготовлена стіна. В якості температури на вулиці рекомендується використовувати середню температуру найхолоднішою тижні в році.
4
Розрахуйте втрати тепла для кожної з поверхонь, для чого помножте площу поверхні на коефіцієнт опору теплопередачі цієї поверхні.
5
Складіть отримані значення і отримаєте значення для тепловтрат у вашому приміщенні. Потужність газового котла повинна перевищувати це значення.
6
Якщо у вас відсутні дані по теплопередачі окремих матеріалів або ви обмежені часом на проведення розрахунків, скористайтеся наступною формулою: на обігрів кожних 10 метрів квадратних приміщення з висотою стелі 2,5 метра буде використовуватися 1 кіловат потужності котла . У разі використання котла для нагріву води враховуйте при розрахунку, що для цього буде використовуватися 25% потужності котла .
Зверніть увагу
Не прагніть компенсувати втрати тепла в приміщенні тільки за допомогою покупки більш потужного котла. В першу чергу уникнете природні тепловтрати: утеплите стіни, замініть звичайні вікна на склопакети, які зберігають тепло в два рази ефективніше.
Корисна порада
Для знаходження коефіцієнта опору теплопередачі можна використовувати дані будь-якого довідника з теплопостачання. У довідниках зазвичай вказуються дані для коефіцієнта теплопередачі, відповідно коефіцієнт опору теплопередачі буде зворотною величиною.