Як обшити фанерою.

У процесі ремонту багато людей часто використовують самий економічний варіант обробки стін і стель, тобто обшивають їх фанерою . Великі й рівні листи допомагають зробити непомітним безліч дефектів стіни: згладжують нерівності, закривають обсипалася або тріснуту штукатурку і т. Д. З цього універсального оздоблювального матеріалу також виходять відмінні міжкімнатні перегородки.
Вам знадобиться
  • Листи фанери, дерев'яні рейки, рулетка, будівельний рівень, електричний лобзик, металовироби
Інструкція
1
Щоб обшити приміщення, рекомендуємо вам використовувати звичайну клеєну фанеру, яка продається в господарських магазинах. Вона має розміри 1525х1525 міліметрів. Звичайно ж, найзручніше було б використовувати листи необхідної довжини, щоб не було зайвих надставок і латок, але, на жаль, не завжди можна підібрати оздоблювальний матеріал потрібного нам розміру. За місцем доведеться його обрізати і підганяти під розрахунковий розмір стіни. Для внутрішньої обробки рекомендується вибирати листи товщиною від 4 до 6 міліметрів. Так як тонка фанера істотно дешевше, то підсобні приміщення, що не потребують особливої краси, можна обробляти нею.
2
Обшивати стіни потрібно так само, як якщо б ви обшивали їх гіпсокартоном. Послідовність робіт та ж, однак рейковий каркас робиться трохи по-іншому. Спочатку прикріпіть горизонтальні рейки у стелі, а потім виконайте проміжні, відстань між якими має бути близько 500 міліметрів. Далі встановіть вертикальні брусочки, щоб вони утримували краю аркуша. При розпилюванні фанери ножівкою, її може закушувати, оскільки відпиляну частина буде провисати. Щоб цього не сталося, рекомендується початок місця пропила зафіксувати за допомогою струбцини. Цілісний лист розпиляти досить непросто, тому краще всього для цього підійде електричний лобзик. Не забудьте при цьому запастися запасними полотнами.
3
Якщо ви обшиваєте стелі, то найкраще для цього використовувати листи фанери не надто великого формату. При підгонці встик будуть утворюватися шви, які з плином часу можуть розширюватися, тому рекомендується їх закривати вузькими прямокутними рейками. Майте на увазі, що при обшивці стін цим універсальним оздоблювальним матеріалом, можуть також утворитися проміжки у стелі або підлоги. Найкраще їх закрити карнизом або плінтусом. В якості альтернативного варіанту можете використовувати залишилися смужки. Закріплюйте відрізані листи за допомогою звичайних саморізів, через кожні 20-30 сантиметрів. Після обшивки стіни фанерою , поверхню можна оформити: залакувати, обклеїти шпалерами і т. Д.