Як побудувати алгоритм.

Перше і найголовніше вміння програміста - скласти алгоритм . Знання мови це вже друга справа, їх вибір - практично справа смаку. А ось основи алгоритм ізації єдині завжди.
Інструкція
1
Вивчіть основні елементи і позначення в алгоритм е. Спочатку вам може здатися це складним і недоречним, однак, як тільки вам знадобиться написати щось дійсно об'ємне і комплексне, ви самі відчуєте, що канонічно зображений алгоритм легко читати. Прямокутником позначається формування даних та новий процес, введення даних - параллелограммом, а ромбом - умова. Цикл починається шестикутником, використання підпрограми - прямокутником з додатковими смугами збоку. Початок і кінець - коло. Висновок отриманих значень - «обірваний лист», прямокутник з нижньою стороною у формі хвилі.
2
Скорочуйте! Головною вимогою до будь-якого алгоритм у є його простота. Чим менше елементів у вашій конструкції, тим надійніше вона буде працювати. Більше того, привчіть себе до того, що після складання початкового варіанту, напевно можна буде виключити з нього 2-3 зайвих кроку. Спробуйте «взяти себе на слабо», і сприймайте процес скорочення алгоритм а як певний виклик, а не подразник. Пам'ятайте - чим коротше все виглядає в теорії, тим простіше буде написання програми.
3
Віддавайте перевагу «відсів» «розвилці». Набагато більш зручним з точки зору програмного коду, як правило, є перевірка умов. Іншими словами, прагнете до більш «прямий» структурі, а не розгалуженою. Класичним прикладом послужить алгоритм завдання «визначити чверть площині, в якій знаходиться точка, за координатами». В даному випадку краще виявиться алгоритм , складений з умов: «x> 0, y> 0 -данет», «x <0, y> 0 -данет», і т.д. Менш зручним виявиться варіант: «якщо x> 0, то ...», на більшості мов він зажадає більше кроків для виконання.
4
Уважно вивчіть доступні бібліотеки. Багато починаючі програмісти грішать тим, що не знають основних команд навіть вбудованих бібліотек, через що їм постійно доводиться винаходити велосипед. Цілком можливо (особливо при роботі з текстом, для нього існує величезний запас різних команд) що деяку дію (наприклад порівняння довжини рядків) може бути виконане стандартною підпрограмою. Це відразу виключає 5-7 зайвих кроків з вашого алгоритм а.
Зверніть увагу
-пише алгоритм на папері. Через велику кількість геометричних фігур це просто удобнее.-Запитайте 2-3 людини як би вони Решма поставлене завдання. Цілком можливо вам покажуть кардинально інший підхід.
Корисна порада
-алгоритми зображується зверху вниз.