Як знайти довжину, якщо відома площа і ширина. Як порахувати периметр озера.

При вирішенні геометричних задач зазвичай розраховуються одні параметри, якщо відомі інші. Наприклад, якщо задані площа і ширина прямокутника, то можна знайти його довжину . Аналогічні завдання нерідко доводиться вирішувати і на практиці - при вимірах або плануванні житлоплощі, земельних ділянок або купівлі будматеріалів.
Вам знадобиться
  • калькулятор
Інструкція
1
Щоб знайти довжину сторони прямокутника, якщо відома ширина і площа , розділіть числове значення площі на числове значення ширини. Тобто скористайтеся формулою: Д = П/Ш, де: Д - довжина сторони прямокутника, Ш - ширина прямокутника, П - його площа .Наприклад, якщо площа прямокутника дорівнює 20 см ?, а його ширина - 5 см, то довжина його боку буде: 20/5 = 4 см.
2
Перед початком обчислень переведіть ширину і площа прямокутника в одну систему вимірювань. Тобто, площа повинна виражатися у відповідних ширині квадратних одиницях виміру. При цьому, довжина вийде в тих же одиницях, що і ширина. Так, якщо ширина задана в метрах, то площа необхідно перевести в метри квадратні. Особливо актуальний такий переклад при вимірюванні земельних ділянок, де площа зазвичай задана в гектарах, арах і «сотках».
3
Наприклад, нехай площа дачного ділянки дорівнює шести соток, а його ширина - 30 метрів. Потрібно знайти довжину участка.Так як «соткою» називають 100 квадратних метрів, то площа «стандартних» шести соток можна записати як 600 м ?. Звідси довжину земельної ділянки можна знайти розділивши 600 на 30. Виходить - 20 метрів.
4
Іноді задані площа і ширина фігури, що мають не прямокутну, а довільну форму. При цьому, також потрібно знайти її довжину . Як правило, в цей випадку маються на увазі габаритні розміри фігури, тобто параметри прямокутника, в який цю фігуру можна заключіть.Еслі велика точність обчислень не потрібно, то скористайтеся вищенаведеної формулою (Д = П/Ш). Однак, значення довжини при цьому вийде заниженим. Щоб отримати більш точне значення довжини фігури, оцініть наскільки повно фігура заповнює свій габаритний прямокутник і розділіть отриману довжину на коефіцієнт заповнення.
5
Так, наприклад, якщо озеро має площа 100 квадратних кілометрів, його ширина дорівнює 5 кілометрів і воно займає приблизно половину габаритного прямокутника, то його довжина буде: 100/5/0,5 = 40 кілометрів.