Як закінчити в'язання носка. в'язання миска у носок.

В'язання шкарпеток спицями вельми захоплююче заняття. Шкарпетки, пов'язані по колу за допомогою п'яти панчішних спиць, виходять безшовними і зручно сидять на нозі. Відточену майстерність по набору петель, вив'язування п'яти і підйому стопи завершується в'язанням миска. Мисок бути також художнім елементом при в'язанні оригінальних моделей шкарпеток. В результаті домочадці отримують по парі теплих шкарпеток до зими.
Вам знадобиться
  • пряжа, панчішні спиці, голка
Інструкція
1
Мисок зазвичай в'яжуть лицьовій гладдю. В'язання стандартного миска починайте після того як довяжете следок до мізинця. Бажано щоб число петель перед виконанням операції по скороченню петель було парне. Порахуйте петлі, що залишилися після в'язання следка, і запам'ятайте їх кількість. Зменшення петель починайте по краях кожного кола в'язання наступним чином.
2
Петлі на першій спиці в'яжіть лицьовими петлями, наприкінці дві передостанні петлі пров'яжіть в одну лицьовій петлею і довяжіте останню петлю спиці лицьової. Спочатку другої спиці першу петлю пров'яжіть лицьовій, а потім дві петлі пров'яжіть разом в одну лицьовій поворотною, повернувши першу петлю з цих двох. Далі на третій спиці повторіть порядок зменшення петель, як і на першій спиці. На четвертій спиці зробіть зменшення петель аналогічне зменшення на другий спиці.
3
Виконуйте зменшення петель в кожному другому ряду доти, поки число петель на спицях не залишиться рівним половині від кількості петель, порахованих перед в'язанням миска. Продовжуйте збавляти петлі в кожному круговому ряду, поки на чотирьох спицях не залишиться вісім петель, тобто дві петлі на одній спиці. Решта петлі нанижіть на товсту голку з ниткою, якої ведеться основне в'язання. Туго стягніть петлі, кінець нитки просмикніть всередину носка і закріпіть з виворітного боку. Цим моментом і закінчується в'язання звичайного миска шкарпеток.
4
Існує ще один спосіб зменшення петель круговими спицями для дрібних речей. Цей метод аналогічний зменшенню петель при в'язанні рукавиць. Кінець в'язаного полотна набуває в цьому випадку форму трикутника. Закінчити в'язання шкарпеток можна таким же чином. Скорочення петель йде по краях стопи. Вив'язується такий трикутник досить просто.
5
Перші дві петлі на першій і третій спицях пров'яжіть разом за задні стінки лицьової. На другій і четвертій спицях останні дві петлі пров'яжіть разом лицьовій за передні стінки. Робіть зменшення в кожному круговому ряду або через ряд, в залежності від кількості петель, що залишилися після в'язання следка. Коли на кожній спиці залишиться по дві-три петлі, переведіть петлі верхньої частини носка на одну спицю, а нижній частині на іншу спицю. Продовжуйте зменшення. Коли залишиться всього дві петлі, обірвіть нитку і протягніть одну петлю через іншу, потім туго затягніть. Кінець нитки сховайте на вивороті носка.
Корисна порада
Щоб шкарпетки вийшли симетричними і однаковими за розміром, запишіть кількість петель і рядів в ході різних етапів в'язання першого носка (набрані петлі, гумка, п'ята, підйом і т.д.).