Як побудувати водопровід. пластикова фурнітура для водопроводу.

Водопровід - система безперервного водопостачання, призначена для проведення води для пиття і технічних цілей з одного місця (звичайно водозабірних споруд) в інше - до водокористувачеві. Переважно по підземних трубах або каналах; в кінцевому пункті, часто очищена від механічних домішок в системі фільтрів, вода збирається на деякій висоті в так званих водопідйомних баштах, звідки вже розподіляється по міських водопровідних трубах.
Вам знадобиться
  • Для будівлі водопроводу вам знадобитися: труби (металеві або пластикові); фурнітура для труб (згони (шматочки труб з різьбою), з'єднувальні муфти, гайки); стрічка Фума (пластикова стрічка призначена для заповнення різьбових з'єднань труб); газовий ключ; крани водопровідні; лічильник води; фільтр для води; крани в мийку, ванну кімнату.
Інструкція
1
Для будівлі водопроводу вам необхідно отримати дозвіл від місцевих комунальних служб. Отримавши дозвіл, ви викликаєте фахівця, який вам покаже, де недалеко від вашого будинку проходить найближча водопровідна лінія (труба великого діаметру, постачальна всю вулицю). Спеціаліст визначає вам місце, в якому ви можете приєднатися до вуличної трубі. Потім погоджує місце прокладання водопроводу з фахівцем з телефонної компанії, який визначить вам, чи не проходить в місці проведення водопроводу, тобто місце, де ви будете копати траншею для своєї труби телефонні кабелі.
2
Складаєте проект майбутнього водопроводу, на якому повинна бути схема водопроводу від місця приєднання до магістралі, до місця споживання води (кухня, ванна кімната, туалет). Потім копаєте траншею від магістральної вуличної труби до свого будинку. Робите підкоп під фундамент будинку, не забувайте при цьому, що глибина траншеї повинна бути не менше 1,5 метра. Це пов'язано з тим, що в взимку грунт промерзає від 60 см до 120 см, залежно від того в якій природній зоні ви живете. Робить «присосок» до основної магістралі, такі пристосування зараз продаються готовими на різні діаметри руб. На цій «присоску» робите кран, навколо місця присоски робите колодязь з бетонних кілець, або викладає з цегли, діаметр колодязя повинен бути не менше 1 метра, для того щоб туди можна було б легко спуститися. Прокладаєте трубу до будинку, під будинок, потім виводите так званий «стояк» в будинок і знову ставите запірний кран.
3
Тепер вже приступаєте до розведення водопровідних труб по будинку. На вводі в будинок обов'язково поставите фільтр, потім лічильник споживання води. Фільтр потрібний для того щоб очищати надходить в будинок воду від великих часток і домішок, особливо іржі. Лічильник води допоможе вам заощадити ваші гроші. Тепер проводите металопластикові труби до різних місць в будинку, де будуть стояти крани водоспоживання. Труби можна ховати у спеціальні короби, йди тягнути їх під навісними стелями, за плінтусами статі.
Зверніть увагу
Перевіряйте текти води кожен раз коли ви робите чергове з'єднання труб.
Корисна порада
Зверніть увагу на те що труба йде під підлогою повинна бути утеплена пенопластовими коробами або іншими утеплювачами.
Для дачних потреб потрібно багато води. Виручить водопровід. Щоб зробити його, потрібно придбати комплектуючі, устаткування, правильно зібрати і встановити. Робити це нескладно.
Якщо на території немає централізованого водопостачання, то господареві ділянки доведеться самому вирішити цю проблему.Необходім колодязь або свердловина. Саме з підземних надр буде надходити вода. В свердловині вона більш якісна, але коштує це задоволення недешево. У колодязі вода жарким літом може пересихати. Якщо на дачній території буває така проблема, то відразу ж риють його достатньої глубіни.Вода з нього підійде для господарських потреб - поливу, прання, миття. Якщо її кип'ятити, то можна використовувати для питних цілей. Кращим варіантом буде зняття проб і аналізування якості в спеціальній лабораторії. Якщо результат позитивний, то така вода придатна для будь-яких потреб.

Водопостачання з криниці

Після того як виритий колодязь або зроблена свердловина, потрібно купити необхідне обладнання, з якого складатиметься дачний водопровід: Насос. Краще використовувати занурювальний, ніж поверхневий. Від нього буде менше шуму і процес слива - простіше. Насос потрібно опустити в колодязь на таку глибину, щоб він не діставав дна на 80-110 см.Трубопровод. Для нього необхідно купити труби. Добре зарекомендували себе ПНД - з поліетилену низького тиску. Укладають їх під землею. Якщо передбачається проживання на дачі тільки в теплий період, то досить покласти труби на глибину 1 метр. Для зимового використання вона повинна бути не менше 1,7-2 метров.Вніманіе! Трубопровід прокладається з нахилом до колодязя, щоб забезпечити повний злив води.Далее підземна частина труби виходить назовні біля будинку. Щоб забезпечити подачу води в приміщення, прокладають труби або під фундаментом, або близько зовнішньої частини дома.Насосная станція, водонапірні бак. Щоб не було перебоїв при подачі води, необхідно купити щось з даного обладнання. Його встановлюють у приміщенні, з'єднавши з трубами. Станція або бак здійснюють розподіл води (в душ, в кран на кухню і т.д.). На гідроакумулятор встановлюють реле тиску. Його показники повинні бути в межах 2,5-4 Атм.

Гаряча вода

Приємно, якщо на дачі є не тільки холодна, а й гаряча вода. Для цього використовують електричний накопичувальний водонагрівач. В залежності від потреб конкретної сім'ї обсяг бака може варіюватися в межах 30-100 літров.Гібкая труба від гідроакумулятора або насосній станції під'єднується до цього приладу. З нього виходить вже тепла вода.Еслі зроблений водопровід на дачі, то потрібно передбачити водовідведення, щоб використана рідина стікала по трубах в каналізаційну систему.