Як перевести відсотки в частки.

При вирішенні економічних і статистично завдань нерідко доводиться переводити відсотки в частки. Адже відсотки самі є частками, але фіксованими (сотими) частками. У більшості випадків такий переклад не викликає ускладнень - необхідно лише уважно стежити за правильністю обчислень.
Вам знадобиться
  • калькулятор
Інструкція
1
Щоб перевести відсотки в частки, необхідно в першу чергу уточнити: в які частки потрібно їх перекласти. У тисячні, десяті, п'ята, третя і т.п.Допустім, відсотки потрібно перевести в n-ні частки. Для цього скористайтеся наступною формулою: Кд = К% х n/100, де: Кд - кількість часток, К% - кількість відсотків, n - «розмір» часток (для третіх - n = 3, для десятих - n = 10 і т .п.).
2
Наприклад, нехай відомо, що концентрація розчину становить 2%. Потрібно визначити: яка буде концентрація цього розчину в тисячних частках (проміле) .Воспользовавшісь вищенаведеної формулою отримуємо 2 х 1000/100 = 20. Тобто, концентрація 2% розчину, виражена в тисячних частках буде дорівнювати 20.
3
Однак, на практиці, уточнити в які частки необхідно перевести відсотки часто буває важко. У цьому випадку підберіть найбільш підходящі в даній ситуації частки. При цьому слід врахувати також кількість відсотків у кожному конкретному випадку. Такі ситуації краще розглянути на типових прикладах.
4
Нехай, наприклад, акціонер володіє 20% акцій підприємства. Потрібно з'ясувати - якою часткою підприємства він владеет.Так як 20% - це 20/100, то скоротивши таку дріб, отримуємо 1/5. Тобто, в даному випадку, виходячи з суті питання та кількості відсотків, відповідь буде: «П'ятої часткою».
5
Якщо ж акціонер викупив 51% акцій підприємства, то скоротити кількість відсотків вже не вдасться. Тому (теоретично) найбільш правильною відповіддю на вищепоставлені питання буде «П'ятдесят однієї сотої часткою» .Однак, в даній ситуації така відповідь не зовсім доречний. Більш інформативним буде розкласти 51/100 на суму: 50/100 + 1/100 = 1/2 + 1/100. Таким чином, правильна відповідь буде: «Половиною і однієї сотої».
6
Якщо отримати прийнятні частки неможливо, а точність обчислень некритична, то трохи змініть кількість процентов.Пусть, наприклад, відомо, що 77% співробітників підприємства - сімейні. Питається: яка частку від загальної кількості співробітників складають сімейні работнікі.Так як 77/100 скоротити не можна, то підберемо більш відповідний чисельник. Це - 75. 75/100 = 3/4. Таким чином, правильний (в даному випадку) відповідь буде такою: «Більше трьох четвертих» або «Троє з чотирьох».