Як зробити бат файл. Як зробити запуск bat.

Пакетні файли є популярним засобом автоматизації деяких рутинних операцій. Особливо часто ними користуються системні і мережеві адміністратори. Навіть найпростіші варіанти застосування бат файлів дозволяють заощадити масу часу. Тим більше, що вже готові набори команд для кожного конкретного випадку легко знайти в інтернет. Однак, щоб виконати ці команди, для них потрібно зробити бат файл.
Вам знадобиться
  • комп'ютер
Інструкція
1
Щоб зробити бат файл, запустіть додаток «Блокнот» Windows. Якщо значка блокнота немає на робочому столі, натисніть на кнопку «Пуск», потім «Виконати» і наберіть у віконці рядок notepad. Натисніть «Ок».
2
Щоб уникнути проблем з запуском бат файлу, основну частину імені файлу робіть довжиною не більше 8-ми літер. При цьому слід обмежитися цифрами та англійськими буквамі.Набрав в рядку «Ім'я файлу» потрібне ім'я (наприклад, test.bat), запам'ятайте в якій папці він перебуватиме і натисніть «Ок».
3
Після того як бат файл отримає нестандартне розширення, він перестане відкриватися за замовчуванням текстовим редактором. Щоб відкрити бат файл для редагування, використовуйте замість пункту «Відкрити» рядок «Змінити» (для виклику списку варіантів просто натисніть праву кнопку миші, вказавши курсором на ім'я файлу.).
4
Якщо ви спробуєте запустити такий (порожній) бат файл, то отримаєте повідомлення про помилку. Щоб перевірити «працездатність» такого файлу необхідно заповнити його найпростішими командамі.Напрімер, запишіть в бат файл строкуecho offі спробуйте його виконати. На екрані монітора повинна буде промайнути чорне віконце. Якщо при цьому не вискакує повідомлень про помилку, то значить бат файл готовий до роботи.
5
Щоб остаточно упевнитися, що бат файл працює, додайте в нього строкуpauseі знову запустіть на виконання. На цей раз має з'явитися чорне віконце з пропозицією натиснути якусь клавішу. Натисніть на будь-яку кнопку і вирушайте в інтернет підшукувати відповідний для вирішення вашого завдання набір команд. Наприклад на сторіночку: http://forum.xakep.ru/m_1512627/tm.htm, де розглянуті практично всі основні ситуації використання пакетних файлів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IXeS2IOVUZ4
Зверніть увагу
При використанні бат файлів будьте дуже обережні. Багато команд дозволяють, наприклад, видаляти інформацію без запиту на підтвердження, змінювати налаштування системного реєстру і, навіть, форматувати диски.