Як вибрати поліпропіленові труби.

Перед багатьма людьми поставало питання вибору поліпропіленових труб. Особливих труднощів це справа не становить. Однак найкраще за допомогою звернутися до фахівців. Вони можуть дати добру пораду. У будь-якому випадку, необхідно володіти достовірною інформацією про пропіленових трубах.
Інструкція
1
Для початку необхідно звернути увагу на умови, в яких буде проводитися експлуатація труб. Відразу потрібно зазначити, що на довговічність поліпропіленових труб впливає робочий тиск системи водопостачання, а також температура транспортується води.
2
В даний час на ринку можна придбати труби різних видів. Кожен вид має своє чітке призначення, яке можна дізнатися з маркування. Найчастіше застосовуються поліпропіленові труби типу PPH, PPB і PPR.
3
Труба з абревіатурою PPH може бути використана тільки для вентиляційної системи або для системи водопостачання з холодною водою. Маркування РРВ робиться на трубах, які використовуються для опалювальної підлогової системи, а також для холодного водопостачання. Вони відрізняються високим рівнем ударної міцності. Часто можна зустріти труби з маркуванням PPR. Вони є універсальними. Застосовуються такі труби для різних опалювальних систем, а також для систем гарячого або холодного водопостачання. У них досить стійка форма, а також відмінний рівень опору температурних впливів. Крім того, відбувається рівномірне навантаження на стінки труби .
4
У поліпропіленових труб є також недоліки. Одним з них є високий коефіцієнт теплового розширення. Саме тому в системі гарячого водопостачання необхідно застосовувати армовані труби . У поліпропіленових труб є армування алюмінієвою фольгою. Завдяки цій фользі відбувається зниження зміни розміру труби при тепловій дії. Також створюється перешкода проникненню кисню в труби , який пропускають багато полімери.
5
При виборі труб обов'язково зверніть увагу на якість їх виконання. Внутрішній і зовнішній діаметр труби повинен бути ідеально круглої форми. Це можна розглянути на зрізі.
Зверніть увагу
поліпропіленові труби не бояться корозії, є стійкими до негативних впливів агресивних середовищ; з плином часу труби з поліпропілену не вичерпують ліміт своїх якостей і зберігають гладку внутрішню поверхню, що забезпечує швидку і легку циркуляцію води в трубах опалення Як вибрати поліпропіленові труби для опалення?
Корисна порада
Останнє покоління труб - це труби з поліпропілену. У порівнянні з іншими трубами, поліпропіленові труби мають ряд переваг · Більш низька теплопровідність - відсутність втрати тепла, що дає можливість не застосовувати ізоляцію труб. Як наслідок - відсутність конденсана на зовнішніх стінках труби. · Економія тепла при транспортуванні в поліпропіленових трубах гарячої води становить від 10 до 20%, в порівнянні з металевими.
Науково-технічний прогрес за два останні десятиліття вніс воістину дивні зміни в людський побут. Величезний вибір технічних засобів, інструментів і будівельних матеріалів, підвищення їх якості та спрощення технологій надають сьогодні такі можливості, про які раніше навіть не мріяли. Так, з кожним днем стає все більш популярним використання пластикових труб. Але які саме вибрати з усього різноманіття існуючих варіантів?
Інструкція
1
Труби з полібутіленаПолібутілен, порівняно з іншими полімерами, більш теплопроводен і еластичний, такі труби здатні витримувати температуру рідини, що транспортується до 90 градусів. У зв'язку з чим їх використовують при монтажі «теплих підлог».
2
Труби з поліетіленаОні досить міцні і еластичні. Є хорошим діелектриком. Поліетилен розрізняють високої і низької щільності. Поліетилен з високою щільністю більш міцний, але менш еластичний. Такі труби застосовуються для холодного водопостачання. Вони ідеально підходять для монтажу дачного водопроводу, так як завдяки своїй еластичності переносять замерзання води, не пошкоджуючи трубопровід. З'єднуються зварюванням. У європейських країнах часто роблять водопровід з так званого «зшитого» поліетилену. Його можна застосовувати для гарячого і холодного водопостачання та опалення. З'єднується розбірними фітингами і обтиском.
3
Труби з полівінілхлориду (ПВХ) Вони найбільш жорсткі з усіх полімерів. Такі труби стійкі по відношенню до агресивних хімічних сполук і ультрафіолетовим променям. Мають невелику питому вагу і низьку горючість. Мінусом є присутність у з'єднанні хлору. Труби з'єднуються між собою склеюванням.
4
Труби з поліпропіленаІх використовують залежно від маркування для гарячого та холодного водопостачання, каналізації, опалення. За термічним і фізико-хімічними властивостями поліпропілени дуже близькі до зшитому поліетилену, але їх перевагою на відміну від останнього є більш низька ціна і простота монтажу. З'єднання за допомогою зварювання.
5
Таким чином, для середнього російського споживача, який бажає зайнятися самостійним монтажем і приділяє підвищену увагу співвідношенню якість/ціна, найбільш прийнятний варіантом будуть труби з поліпропілену або полівінілхлориду.