Як усунути вірус.

Вам знайоме що закриває весь екран синє вікно з проханням відправити СМС, щоб розблокувати комп'ютер? А болісна робота в Інтернет, коли ви нічого не закачуєте, а лічильник трафіку мотає мегабайти якихось даних? Або, може бути, один за іншим перестають запускатися exe-файли? Якщо так, вам необхідно терміново усунути вірус!
Інструкція
1
Усунути вірус з зараженого комп'ютера можна, як мінімум, чотирма способами. Якщо у вас вже встановлений антивірус, при найменшому натяку на активність програми-шкідника терміново відновите його бази. Після оновлення запустите повну перевірку всього комп'ютера. Проаналізуйте виявлення загрози і видаліть знайдені віруси відповідною командою.
2
Якщо у вас антивірус не встановлено, але ви помітили сліди присутності в системі сторонніх шкідливих програм, скачайте і запустіть безкоштовні міні-утиліти для перевірки та лікування комп'ютера. Наприклад, CureIt, випущену Dr.Web, або COMODO Cleaning Essentials. Вони визначають і видаляють багато видів вірусів. Якщо ви вибрали утиліту CureIt, дозвольте їй працювати в режимі максимальної блокування комп'ютера для того, щоб запобігти будь-які зміни файлів.
3
Наступний варіант усунути віруси - найбільш простий, але вимагає деякої підготовки. Заздалегідь підберіть для себе і запишіть на компакт-диск дистрибутив будь-якого LiveCD, серед вбудованих програм якого є антивіруси. Тримайте цей диск завжди під рукою. Виставите в BIOS пріоритетну завантаження з CD-ROM. Завантажившись з LiveCD, запустіть перевірку на віруси всіх дисків, встановлених в системі. Це дозволить виявити і усунути віруси, які могли бути «не видні» при роботі в запущеній Windows.
4
Самий радикальний варіант лікування вірусів - це повне форматування жорсткого диска, яке можна здійснити за допомогою того ж LiveCD. Однак цей спосіб не підходить, якщо потрібно витягнути з диска якусь цінну інформацію.
5
Однак найкращий і безпечний спосіб усунути віруси - це здійснювати профілактику комп'ютера з метою не допустити потрапляння шкідливих програм в систему. Для цього заздалегідь необхідно встановити 2 програми: антивірус в поєднанні з файерволом (брандмауером), налаштувавши їх на спільну роботу. Антивірус буде в звичайному фоновому режимі сканувати файли на наявність підозрілих кодів, але якщо попадеться свіжий вірус, про який немає запису в базах, то він не буде відстежено. В цьому випадку файервол зможе блокувати його активність, не допустивши зв'язку з сервером по Інтернету, або не давши йому змінити виконувані файли і програми. Таке поєднання програм є найбільш надійним для побутового застосування і забезпечує достатню безпеку в Інтернеті.