Як порахувати обсяг приміщення. обсяг кімнати.

Обсяг - кількісна характеристика простору. Обсяг приміщення визначається його формою і лінійними розмірами. З поняттям обсягу тісно пов'язане поняття місткість, тобто обсяг внутрішнього простору посудини, пакувального ящика і т. П. Прийняті одиниці виміру - в сітме вимірювань СІ і похідних від неї - кубічний метр м3, кубічний сантиметр, літр.
Вам знадобиться
  • Для вимірювання об'єму приміщення вам буде потрібно рулетка, аркуш паперу, калькулятор, ручка.
Інструкція
1
Кожне приміщення, наприклад кімната, являє собою, з геометричної точки зору прямокутний паралелепіпед. Паралелепіпед - це об'ємна фігура, у якої шість граней (наприклад кімната: 4 стіни, стеля, підлога), і кожна з них є прямокутником. Формула знаходження об'єму прямокутного паралелепіпеда: V = abc. Обсяг прямокутного паралелепіпеда дорівнює добутку трьох його вимірів. Крім цієї формули можна виміряти об'єм приміщення помноживши площу підлоги на висоту.
2
Отже приступайте до обчислень об'єму приміщення. Виміряйте довжину однієї стіни (довгої стіни), потім виміряйте довжину другої стіни (короткої стіни). Вимірювання проводите по підлозі, на рівні плінтуса.Ленту рулетки тримайте рівно. Тепер виміряйте висоту приміщення, для цього підійдіть до одного з його кутів, і точно поміряйте висоту по куту від підлоги до стелі. Отримані дані запишіть на листочок, щоб не забути. Тепер приступайте до обчислень: помножите довжину довгої стіни на довжину короткої стіни, отримане твір (число) помножите на висоту і ви отримаєте необхідний результат. Обсяги приміщень обчислюють в різних випадках: 1) у разі купівлі кондиціонера повітря, так як кондиціонери розраховані на певний обсяг приміщень; 2) з випадку встановлення радіаторів опалення в кімнатах, так як кількість секцій в радіаторі безпосередньо залежить від об'єму приміщення.
3
Якщо у вас кімната неправильної форми, тобто складається з як би великого паралелепіпеда і маленького. В даному випадку необхідно виміряти обсяг кожного з них окремо, а потім скласти. Якщо у вашій кімнаті є альков (ніша напівкруглої форми), тоді його обсяг потрібно вираховувати за формулою обсягу циліндра. Обсяг всякого циліндра дорівнює добутку площі основи на висоту: V =? r2 h, де? - Це число «пі» рівне 3,14, r2 квадрат радіуса циліндра, h - висота. Уявіть собі ваш альков як частина циліндра, обчисліть обсяг як би всього циліндра, потім подивіться яку частину цього циліндра займає ваш альков, відніміть від загального обсягу зайву частину.
Корисна порада
При вимірювання радіуса алькова, користуйтеся ниткою з голкою, голку застроміть в уявний центр циліндра і тягніть нитку до стіни, потім виміряйте її довжину.
Оцінка обсягу приміщень досить часто потрібно при виробництві будівельних і ремонтних робіт. У більшості випадків це потрібно для уточнення кількості матеріалів, необхідних для проведення ремонту, а також для підбору ефективної системи опалення або кондиціонування повітря. Кількісні характеристики, що описують простір, як правило, вимагають проведення деяких вимірювань і нескладних обчислень.
Інструкція
1
Найпростіший випадок - коли потрібно визначити обсяг приміщення правильної прямокутної або квадратної форми. За допомогою рулетки виміряйте в метрах довжину і ширину стін, а також висоту приміщення . Найзручніше проводити вимірювання по підлозі, уздовж плінтусів. Перемножте отримані показники і ви отримаєте шуканий об'єм.
2
Якщо приміщення має неправильну або складну форму, завдання трохи ускладнюється. Розбийте площа приміщення на кілька простих фігур (прямокутників, квадратів, півкіл і так далі) і обчисліть площа кожної з них, попередньо провівши виміри. Складіть отримані значення, підсумовуючи площу. Помножте суму на висоту приміщення . Вимірювання необхідно проводити в одних і тих же одиницях, наприклад, в метрах.
3
При проведенні будівельних робіт визначення обсягу всієї споруди визначається за стандартами. Так званий будівельний об'єм наземної частини будівлі з горищем можна обчислити, помноживши площа горизонтального перерізу по зовнішніх обводам на рівні нижнього поверху. Виміряйте повну висоту будівлі від рівня чистої підлоги до верхньої частини утеплювача горищного перекриття. Перемножте обидва показники.
4
При наявності різних за площею поверхів загальний обсяг приміщень в будівлі визначте, склавши обсяги всіх частин. Таким же чином визначається обсяг, якщо приміщення мають різні обриси і конструкцію.
5
Окремо обчисліть обсяги веранд, еркерів, тамбурів та інших допоміжних елементів споруди (за винятком критих і відкритих балконів). Включіть ці дані в загальний обсяг всіх приміщень будівлі.