Як очистити технічне срібло. способи очищення срібла від домішок.

Існує велика кількість способів очищення технічного срібла. У домашніх умовах можна використовувати тільки деякі з них. Одним з поширених способів очищення є купелирование - виділення домішок під час плавлення срібла.
Вам знадобиться
  • - жерстяна банка на 1-2 л;
  • - нихромовая дріт;
  • - листовий азбест;
  • - глина;
  • - вогнетривка глина;
  • - картон;
  • - довгі щипці;
  • - свинець.
Інструкція
1
Намотайте на банку ніхромовий дріт. Розведіть глину з азбестового крихтою в пропорції 1: 5 і отриманою масою обмажте обмотку. Просушіть муфель протягом 3-5 днів. Покладіть на дно банки азбестові листи.
2
Розмішайте глину, вогнетривку глину і азбестову крихту в однакових пропорціях. Виліпити по підготовленій заздалегідь картонній формі робочу камеру (чаша) і дверцята муфельній печі товщиною 1 см. Дочекайтеся висихання камери і відокремте від неї форму. Встановіть тигель в банку і прокалите кілька годин перед першим використанням при температурі 1000 ° С.
3
Підключіть піч до електричної мережі змінного струму 220 В. Після нагрівання печі помістіть в робочу камеру щипцями технічне срібло і свинець. Залежно від кількості домішок в сріблі, потрібно використовувати від 0,5 до 8 грам свинцю. Недостатня кількість свинцю призведе до низької якості відділення домішок, в той же час дуже велика кількість свинцю збільшить і витрата срібла.
4
Свинець і його окис - свинцевий глет при розплавлюванні вбираються в стінки тигля. Особливістю глету є те, що він змочує тигель і разом з ним в стінки втягуються інші метали і їхні окисли, зокрема мідь і нікель. У міру поглинання свинцю стінками камери розплавлена маса буде ставати більш блискучою. При появі сильного блиску або так званої «срібної спалаху» відключіть піч від мережі.
5
Дістаньте срібний «кулька» з тигля і очистіть його від шлаків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Q3wSW5dzfvo
Зверніть увагу
Чи не нагрівайте піч занадто сильно, працюйте при температурі печі, що не перевищує 1000 ° С, щоб зменшити випаровування срібла. У той же час для якісного очищення срібла від домішок підтримуйте температуру печі не менше 960 ° С (температура плавлення срібла).
Корисна порада
Використовуйте купелирование за відсутності в домішках золота і платини.