Як розрахувати кубічний метр деревини. Як можна розрахувати обсяг деревини в м3.

У повсякденному житті і техніці деревиною називають внутрішню частину дерева, що лежить під корою. Для деревини основними і найбільш важливими є наступні властивості: текстура (форма малюнка волокон деревини ), міцність, твердість, деформативність (здатність удержіватьформу), питома в'язкість, теплопровідність, звукопровідність.
Вам знадобиться
  • Для вимірювання кубатури пиломатеріалу вам буде потрібно рулетка і спеціальні таблиці (які ви можете вимагати у продавця), які називаються «кубатурник».
Інструкція
1
Деревина служить вихідним сировиною для вироблення більш двадцяти тисяч продуктів і виробів. Способи переробки деревної сировини ділять на три групи: механічні, хіміко-механічні та хімічні. Механічна переробка деревини полягає в зміні її форми пилянням, струганням, фрезеруванням, лущенням, свердлінням, розколюванням. В результаті механічної обробки отримують різноманітні товари народного споживання та промислового призначення. Цінність різних порід деревини полягає в їх міцності, довговічності та неповторності малюнка. Така деревина використовується для виготовлення красивих меблів, паркету, дверей, різних предметів інтер'єру, считающимися елітними, враховуючи початково високу вартість і розмір зусиль, що витрачаються на її обробку. У Росії найбільш поширені такі породи: дуб, вишня, бук, груша, рожеве дерево, махагони, волоський горіх, клен.
2
Дошка? - Пиломатеріал товщиною до 100 мм і шириною більше подвійної товщини. Дошки виготовляються з колод або брусів. Використовуються в будівництві, в меблевій промисловості, у виробництві тари і ін. Залежно від пропиленом крайок бувають такі види дощок: обріз (скромкой з двох сторін), односторонньо-обрізні (з кромкою з одного боку) і необрізні. При купівлі-продажу лісоматеріалів, звичайно, доводиться їх вимірювати. Адже на відміну від інших видів товарів їх не продають ні поштучно, ні на вагу, а в кубічних метрах. Обсяг пиломатеріалів хвойних і листяних порід визначається двома способами. Вам необхідно заміряти одну дошку і обчислити її об'єм, обсяг обчислюється за формулою V = довжина Х (помножити) ширина Х (помножити) товщина. Так ви отримаєте обсяг однієї дошки, тепер перерахуй всі дошки, помножте обсяг однієї дошки на кількість дощок і ви отримаєте обсяг усього привезеного вам пиломатеріалу.
3
Ще обсяг деревини ви можете обчислити за допомогою так званого кубатурника (ГОСТ 5306-83), який призначений для обчислення обсягу обрізних пиломатеріалів хвойних і листяних порід. В кубатурника (стандарті) наведені таблиця обсягів одного метра довжини і таблиця однієї штуки пиломатеріалів. Виходячи з них, і визначають вартість покупки. Наприклад, нам треба знайти об'єм 70 обрізних дощок товщиною 22 мм, шириною 125 мм і довжиною 4,5 м. Для цього по таблиці знаходимо товщину пиломатеріалів 22 мм і на перетині горизонтальної графи, де вказана ширина 125 мм, і вертикальної графи, де вказана довжина 4,5 м, знаходимо обсяг 0,01238 м3. Потім перемножением обсягу на число пиломатеріалів в партії отримаємо шуканий обсяг в м3: 0,01238 м3 X 70 = 0,8666 м3. Для орієнтиру відповімо, що в чотирьохвісний піввагон входить близько 55-60 м3 обрізних пиломатеріалів хвойних порід.
Зверніть увагу
Перерахуйте свої результати 2 раз щоб уникнути помилки. Будьте обережні з деревиною, що не посадите собі скалку, краще працювати в рукавичках.
Корисна порада
Не поспішайте з розрахунками, продавцю треба швидше продати, а вам правильно купити!