Як захистити флешку.

Часом на флешці містяться важливі для користувача дані, що є конфіденційними, і перед ним постає проблема їх захисту. Звичайно, це здійснимо, і при цьому - зовсім не складно.
Інструкція
1
Ви можете використовувати спеціальні флешки, з уже встановленими засобами захисту даних. Такі виробляє, наприклад, компанія Verbatim, SanDisk, а також багато інших.
2
заархівуйте важливі файли за допомогою програми WinRAR і захистіть архів паролем. Чим складніше буде пароль, тим менше шансів, що архів буде відкритий кимось, кому не призначався.
3
Можна скористатися сторонніми програмами захисту інформації, наприклад, безкоштовною програмою TrueCrypt (http://www.truecrypt.org/).
Зверніть увагу
Захищаючи ваші дані, пам'ятайте, що втрата вами пароля від них, швидше за все, спричинить і втрату доступу до даних.
Флеш-накопичувачі, в просторіччі флешки, стали настільки звичною частиною нашого життя, що багато хто сьогодні без них себе вже не мислять. Завдяки своєму мініатюрному розміру, великої місткості і простоті у використанні, вони перетворилися в ідеальний носій інформації. Єдина проблема - необхідність захисту настільки конфіденційної інформації, адже маленька флешка легко може бути втрачена, вкрадена, та й просто переглянута чужими цікавими очима.
Інструкція
1
Перш ніж переносити на флеш-накопичувач особисті дані і паролі, варто потурбуватися надійним захистом носія. Тип захисту багато в чому залежить від того, яку саме інформацію і в якому вигляді потрібно захистити. Якщо потрібно закрити від сторонніх просто кілька файлів, можна скористатися звичайною програмою-архіватором WinRar. Цей метод добре підійде, коли потрібно передати інформацію на флешці через треті руки один раз і при цьому уберегти передані дані від випадкового цікавості сторонніх.
2
Для цього необхідно створити на флешці окрему нову папку, в яку перенести захищаються файли. Потім, клікнувши на ній правою кнопкою миші, вибирати в що випав контекстному меню пункт «Додати до архіву». У віконці потрібно перейти на вкладку «Додатково», на якій буде опція «Встановити пароль». Після чого необхідно двічі ввести пароль в запропоноване поле і для надійності відзначити прапорцем позицію «Шифрувати імена файлів». Пароль можна за телефоном (SMS) або по e-mail відправити кінцевому адресату. Цей спосіб не дуже надійний, але зручний для разових випадків завдяки своїй простоті.
3
Серйозніший варіант захисту передбачає установку пароля на всю флешку разом. Це більш складний метод і вимагає застосування особливого софта, зате його висока надійність і довготривалість використання виправдовує всі зусилля. Принцип його дії грунтується на створенні зашифрованого віртуального диска (томи) на флешці, який до введення пароля виглядає звичайним єдиним файлом. Велика перевага зашифрованого диска в тому, що його не можна переглянути ззовні, неможливо дізнатися, які каталоги і файли зберігаються всередині.
4
Існує декілька програм, що створюють віртуальні зашифровані диски. Найбільш зручною з них на сьогоднішній день є, ймовірно, програма TrueCrypt. Її можна безкоштовно скачати з сайту виробника (http://www.truecrypt.org/downloads). Програма англомовна, тому зручніше відразу ж поставити русифікатор, який також можна скачати на сайті (http://www.truecrypt.org/localizations). TrueCrypt спочатку краще встановлювати на жорсткий диск комп'ютера, а не відразу на флеш-накопичувач. Програма розпаковується і встановлюється автоматично, не вимагаючи ніяких особливих налаштувань.
5
Після установки TrueCrypt на вінчестер, потрібно запустити її і вставити в USB-порт свою флешку . В першу чергу флешку доведеться відформатувати, тому заздалегідь слід подбати про збереження наявної на ній інформації. Після форматування, почніть створювати віртуальний диск. В меню програми TrueCrypt виберіть пункт «Створити зашифрований файловий контейнер» і далі пункт «Звичайний том».
6
Програма запросить адресу для розміщення томи. Виберіть в меню «Файл» свою флешку (зазвичай це диск Е) і надайте новому того ім'я (будь-яке на ваш смак). Розмір тому повинен бути трохи менше обсягу флешки. Далі за запитом програми введіть свій пароль. Щоб не помилитися при повторному введенні пароля зручно використовувати опцію «Показ пароля». В результаті на флеш-носії вийде зашифрований контейнер у вигляді одного файлу, в якому можна зберігати будь-яку інформацію. Після введення пароля він відкривається подібно звичайному логічному диску.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FtTNDxEWRaQ