Як збільшити потужність ниви. розточування двигуна нива 2.0.

Автомобіль «Нива» не відрізняється ураганної динамікою і високою максимальною швидкістю. Тому охочі отримати від цієї машини більше потужності і тяги розробили і апробували різні способи тюнінга двигуна, що відрізняються складністю в установці і застосуванні і вироблюваним ефектом.
Вам знадобиться
  • Вихідна "Нива". Автомобіль повинен бути справний і як можна менш зношений.
Інструкція
1
Самостійно збільшити потужність двигуна «Ниви» можна наступними способами: - встановити полегшені клапани і їх, полегшений маховик; - збільшити перетину випускних і впускних каналів головки блоку; - збільшити перетин впускного колектора; - встановити распредвал, що збільшує потужність і крутний момент на середніх і низьких оборотах; - встановити прямоточну вихлопну систему; - встановити спортивний (полегшений) привід ГРМ.- встановити повітряний фільтр нульового опору; - розточити циліндри двигуна (щоб збільшити робочий об'єм) .Для карбюраторного двигуна додатково встановлюється карбюратор Solex з дифузорами 24-26 мм замість штатного. Система запалювання змінюється на електронну з датчиком Холла від більш сучасних моделей ВАЗ. Двигун підвищеної потужності зажадає установки радіатора зі збільшеною площею охолодження. Описана програма дозволяє знімати з двигуна ВАЗ-2121 до 120 к.с. При установці двох карбюраторів Solex можна підняти потужність до 136 к.с.
2
Багато спеціалізовані фірми пропонують установку турбонаддува на автомобілі «Нива» та «Шевроле-Нива» на базі турбокомпресора GARETT GT17. Вартість установки близько 60000 р. Ефект: збільшення потужності з 80 до 105 к.с., крутний моменту з 120 до 170 Нм, деяке зниження витрати палива. Ресурс двигуна зберігається, якість палива - бензин з октановим числом не менше 95, технічне обслуговування - стандартне для автомобілів з турбонаддувом.
3
Точна настройка системи управління двигуном за допомогою чип-тюнінгу. Зміна програми в електронному блоці управління усуває недоліки, допущені розробниками і не помічені при випробуваннях. Для стандартного двигуна «Ниви» чип-тюнінг дасть приріст потужності й крутного моменту 10-15%, для турбированного до 35-40%.
Зверніть увагу
Трансмісія і коробка передач «Ниви» не розраховані на високі потужності. 120-130 к.с. витримують без особливих проблем. При подальшому підвищенні потужності доведеться посилювати чи змінювати коробку передач, приводи, редуктори тощо.
Корисна порада
Удосконалення, описані в п.1 реально виконати в гаражних умовах. Установка турбонаддува і чіп-тюнінг виконуються тільки в умовах спеціалізованих майстерень