Як малювати комічні персонажі.

Персонажі , створені для розваги глядача, завжди здаються легкими і безтурботними. Щоб домогтися такого ефекту, художнику, який малює комічний персонаж, потрібно виконати великий обсяг роботи, що включає в себе декілька обов'язкових етапів.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - фарби.
Інструкція
1
Придумайте характер персонажа. Недостатньо буде розробити лише одну комічну межу у відриві від повноцінної особистості. Придумавши біографію героя, ви зможете зрозуміти, як зародилася в ньому ця смішна сторона, а значить - як вона може розвиватися і проявлятися. В якості комічної особливості можна використовувати перебільшену або применшення особливість зовнішності або характеру героя. Ефект комічного виникає в той момент, коли розвиток ситуації не відповідає очікуванню людини. Тому можна придумати рису, яка нехарактерна для намальованого істоти. Також спробуйте включити в біографію героя мотив повторення - будь-яке навіть саме звичайне подія, що ставить за персонажа регулярно, буде виглядати комічно.
2
Коли об'єкт розроблений з точки зору змісту, можна робити начерк його зовнішності. Почніть роботу з силуету - обриси, позбавлені деталей і кольору, повинні бути самодостатніми і впізнаваними, навіть якщо помістити вашого персонажа у натовп інших чорних силуетів.
3
Розробіть деталі зовнішності персонажа. Співвідносити їх вид з характером героя, його звичками й особливостями функціонування: йому повинно бути зручно здійснювати будь-які дії в своєму тілі. Допущену помилку в цій сфері глядач відчує як негармонійність, відсутність цілісності образу.
4
Не перевантажуйте малюнок дрібними елементами - однієї-двох рис, що підтримують комічний образ, буде достатньо. Решта лише відвернуть увагу, не дозволяючи помітити головне.
5
Зробіть кілька замальовок персонажа в русі. Так ви «понаблюдаете» за ним і зрозумієте, який ракурс буде вдаліше виглядати на остаточному варіанті ілюстрації.
6
Розробіть історію, яка буде зображена на малюнку. Так само, як і у випадку з персонажами, сюжети необхідно продумувати з початку до кінця, щоб будь вихоплений момент був логічно вибудуваний. Вибраний момент історії, який стане фоном для вашого персонажа, постарайтеся зробити якомога більш лаконічним. Глядач повинен зрозуміти, що сталося на картинці, але не відволікатися на її довгий роздивляння, забувши про головного героя.
7
З'єднайте в остаточному малюнку персонажа і фон, на якому відбувається комічна ситуація. Рухайтеся від загального до частковостей, спочатку прорисовуючи великі об'єкти і передній план, а потім завершуючи фон і вносячи дрібні уточнення.