Як приєднати проведення в розетці. розетка із заземленням Як підключити.

Розетка являє собою елемент системи електропостачання, який дозволяє якісно та безпечно замикати контакти, пропускаючи при цьому електрику в електроприлади. Влаштовані розетки електричні наступним чином: всередині зовнішнього корпусу (підрозетника) знаходиться безпосередньо сама розетка з зажимами для проводів. Найчастіше використовувані в квартирах розетки електричні, які втоплені в стіну, називаються вбудованими, а так звані накладні розетки використовують при відкритій проводці.
Вам знадобиться
  • Для підключення проводів в розетці вам знадобиться: викрутка (проста або хрестова), пасатижі.
Інструкція
1
Вбудовані розетки призначені для прихованої проводки, коли дроти заховані всередину стіни і електрична частина розетки теж втоплена в стіну. У квартирах практично завжди встановлюються вбудовані розетки. Прихована установка електричної розетки робиться вспеціальние пластмасові коробки, які називаються підрозетники. Провід прикріплюються до роз'ємів або гвинтами, або затисками. Варіант установки електричних розеток в стіні з кожним роком все більш популярний, незважаючи на те, що така установка вимагає великих грошових і трудовитрат, займає багато времені.Накладние розетки ж найчастіше використовуються при відкритій проводці, тобто коли дроти прокладені поверх стін. Їх часто ставлять в дерев'яних заміських будиночках, закріплюючи безпосередньо на стіні.
2
Розетки буваю різних типів: із захисними шторками (для дитячих кімнат); для зовнішніх робіт (встановлюється на вулиці, стіни будинку); розетка з таймером (можна задати час включення); із заземленням. Перше що необхідно зробити якщо ви хочете підключити дроти до розетці - це знеструмити весь ваш будинок або квартиру! Для цього відключіть подачу електроструму на щитку! Щоб під'єднати розетку необхідно: зняти з неї захисний корпус; знайти контактну групу (2 контакту до яких підключаються дроти ); послабити болтики які притиснуть дроти , обертаючи їх проти годинникової стрілки до такої міри щоб провід проліз в затискний пристрій. Зачистіть кінці проводів приблизно на 1 см. Тепер акуратно просуньте перший провід в затискний пристрій і закрутіть болтик. Також вступите з другим проводом.Наденьте на розетку захисний корпус, прикрутіть його. Увімкніть електроживлення будинку на щитку. Включіть в розетку наприклад якусь настільну лампу, якщо вона загорілася, то ви зробили все правильно.
3
Якщо ви хочете встановити розетку із заземленням, а такі потрібні наприклад для електричних водонагрівачів, то вам необхідно крім проводів з подачею електроструму (нульовий та фазу), підключити ще й заземлення. У таких розеток якраз є 3 контакту. Третій контакт легко відрізнити від інших, він підключається до таких металевих скобах, розташованим по краях всередині розеткі.Заземленіе легко зробити в окремому будинку, забийте в землю (під підлогою або на вулиці) металевий куточок завдовжки близько метра і приєднайте до нього провід. У багатоквартирних будинках є заземлення в загальних електро щитках, дізнайтеся у фахівця де воно знаходиться і як до нього підключитися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Kycq0wndHBo
Зверніть увагу
Найголовніше - відключіть подачу електроструму в квартиру!
Корисна порада
прикручувати дроти досить міцно, щоб вони надалі не відійшли від контактів при нагріванні.
Як правильно під'єднати розетку до стіни? Саме таке питання виникає, коли ви вирішуєте щось змінити в своєму будинку, зокрема - замінити застарілу розетку на більш нову.
Вам знадобиться
  • - викрутка
  • - саморізи
  • - вимірювач опору
Інструкція
1
Вимкніть електрику. Це можна зробити в щитку за допомогою вступного автомата або просто напросто вивернувши самі пробки. Потім необхідно прибрати захисну накладку від гнізда або вимикача. При цьому не забудьте залишити запас проводу в 50 мм.
2
Послідовно викрутіть розпірні гвинти охватов від пластин. Це необхідно для того, щоб була можливість виставити вимикач в коробці з гнізда. По завершенню повороту хрестовини повинні бути в коробці. Гвинти варто вкручувати обережно, не поспішаючи, без деформації.
3
У тому випадку, якщо попередні вимикачі трималися лише за допомогою «подушок», пригвинчених до стіни, то розташуйте в стінній западині пристосовуватися коробку. Це зробити нескладно, оскільки практично у всіх сучасних моделях присутній металевий корпус установки з апертурами.
4
У фазі розриву встановіть перемикачі. Сам провід при цьому пристосуйте в патроні кріплення. Це необхідно для безпеки електричної схеми при короткому замиканні. У такому випадку вона просто роз'єднається. Також це дозволяє замінювати патрони і лампи без будь-яких проблем.
5
Зверніть увагу, чи робиться включення світла за допомогою верхньої частини ключа або ж основний кнопки, при влаштуванні вимикача. У разі однієї клавіші, вимикач потрібно встановити таким чином, щоб виключно знизу перебували зв'язкові контакти.
6
Обережно закріпіть підрозетник на стіні. Після цього відкрийте саму розетку . Прикладіть її основу до вимикача двома гвинтами. Після цього прикріпіть кабель до розетки і контакту. Робити це потрібно за допомогою гвинтів. Перед початком експлуатації переконайтеся в правильності всіх своїх дій, відсутності помилок або пропущених кроків. Тільки повністю упевнившись в цьому, можете починати експлуатацію.