Як визначити місце для колодязя.

Сьогодні все частіше городяни під дачі набувають дешеві будинки в так званих занедбаних селах. Насос у водонапірній башті давно згорів, водопровід зруйнувався. І щоб бути з водою - треба рити колодязь.
Вам знадобиться
  • Мідна або алюмінієва дріт діаметром 1.5 - 2.0 мм.
Інструкція
1
Сільські двори, особливо в старовинних селах, просторі. Будинок від будинку далеко відстоїть. Тому навіть на території придбаного ділянки можна помітити різницю в місцях, яким надають перевагу тій чи іншій рослинністю. Досвідченому оку характер рослинності вже може підказати місце , де грунтові води підходять на найбільш близьку відстань до поверхні. Придивіться.
2
Помічено, що з найбільшим ступенем ймовірності знайти воду близько до поверхні можна там, де ростуть такі види як: очерет, осока, кінський щавель, мати-й-мачуха та інші вологолюбні дикі культури; звичайна трава в цих місцях соковитіше і зеленішою і яскраво виділяється, особливо в посушливі роки, на фоні решти луки; вечорами після заходу сонця над цим місце м особливо багато кружащихся комарів і мошок; туман над такими місцями утворюється раніше і його шлейф може приблизно підказати напрям підземного русла.
3
Широко використовується до цих пір старий, перевірений століттями спосіб визначення близького залягання грунтових вод за допомогою розвилки вербової гілки. Цей спосіб пошуку руди, води і "інших речей" був узаконений ще самим Петром I. Сьогодні в місце верби або лози застосовують дротові рамки-індикатори П- або Г-подібної форми. Для виготовлення такого найпростішого луна-локатора береться мідна або алюмінієва дріт перетином 1.5 - 2.0 мм. Якщо під ногами біолокаторщіка наявна вода, що залягає не глибше 10 метрів від поверхні, рамка мимовільно відхилиться на 90 - 180 ° або навіть почне обертатися.
Корисна порада
Існують ще численні народні прийоми визначення місця розташування грунтових вод. Наприклад, за допомогою знежиреної овечої вовни. В суху погоду на ділянці зі знятим дерном жмут шерсті накривають перевернутим горщиком або чавунної сковородою, обклавши дерном. якщо через добу шерсть набереться вологи - вода близько.
Дача або город є у багатьох росіян. Це відмінне місце для відпочинку, хоча потрудитися теж доводиться. Для отримання врожаю дуже важливий полив. Відсутність центрального водопостачання на садовій ділянці - часте явище.
Інструкція
1
При виборі місця буріння свердловин для центрального водопостачання група фахівців виконує значний обсяг робіт. Пошук ведеться на великій території. Оцінюються глибина залягання водоносного шару, якість води в ньому, рельєф поверхні і структура ґрунту, проводяться пробні буріння. В результаті вибирається місце, яке задовольняє всім пропонованим вимогам. Визначити місце для свердловини, призначеної для поливу, набагато простіше.
2
Зверніться в спеціалізовану організацію. Уточніть глибину залягання водоносного шару в районі розташування присадибної ділянки. Визначте вартість робіт з буріння. Не забудьте уточнити вартість і технічні характеристики насосного устаткування. Зверніть увагу, що для роботи насосного обладнання необхідно електрику.
3
Вибір місця для буріння свердловини звичайно обмежений територією присадибної ділянки. За його межами краще такі роботи не проводити, оскільки насосне устаткування зазвичай встановлюється в безпосередній близькості від свердловини. Необхідно забезпечити його захист від злодіїв і вандалів, електроживлення та транспортування води до присадибної ділянки, що тягне за собою додаткові витрати.
4
Остерігайтеся розташовувати свердловину поблизу вигрібних ям або садових туалетів. Нечистоти з них можуть потрапити у воду. Необхідно забезпечити під'їзд техніки до місця буріння. Переконайтеся, що в обраному місці відсутні будь-які комунікації. Неприпустимо розташовувати свердловину під лініями електропередач, оскільки висота бурильної установки становить десять метрів. Небажано розташовувати свердловину ближче трьох метрів від будь-яких будівель - це ускладнює проведення робіт.