Як провести майстер-клас у школі.

Майстер-клас в школі відрізнятиметься від такого ж заняття, проведеного для дорослих. При його підготовці потрібно особливо точно визначити вік і інтереси аудиторії і виходячи з цього створювати план уроку.
Інструкція
1
Визначте, для дітей якого віку ви будете проводити майстер-клас. У шкільний період в кожен рік життя поведінка, інтереси і особливості сприйняття інформації дитини сильно змінюються. Тому при розробці заняття важливо знати, буде це інструкція для п'ятикласника або учня сьомого класу.
2
Виберіть тему майстер-класу. Враховуйте при цьому інтереси та рівень розвитку конкретної групи школярів, з якою ви будете працювати. Чи не дублюйте питання, які діти вже вивчали в школі і в той же час не ставте перед ними занадто важкі завдання, які під силу лише хлопцям більш дорослим. Можна прив'язати напрямок заняття до того, що клас зовсім недавно проходив на уроках, і в майстер-класі дати дітям додаткову інформацію з цієї теми.
3
Продумайте стиль вашого виступу перед аудиторією. Постарайтеся адаптувати манеру викладу так, щоб вона була близька школярам, але не копіювала їх жаргон повністю. Складні терміни можна зберегти в оповіданні і супроводити їх коротким поясненням, щоб діти отримали можливість поповнити словниковий запас.
4
Залежно від віку дітей визначте тривалість майстер-класу. Чим менше років слухачеві, тим складніше буде утримати його увагу на одному виді діяльності довгий час.
5
Розрахуйте процентне співвідношення інформаційної і практичної частин майстер-класу. Визначте, наскільки глибоко ви будете вивчати тему на занятті. Не варто надмірно спрощувати інформацію або навантажувати школярів відомостями, які в даному віці не будуть для них корисні.
6
Підготуйте витратні матеріали для уроку. Можна попросити дітей принести все необхідне з собою, але навіть в цьому випадку захопіть один-два додаткових комплекту для самих розсіяних.
7
Під час майстер-класу пояснюйте кожна дія, яку потрібно зробити для досягнення мети. Пояснюйте учням, не тільки як, а й навіщо потрібно щось зробити.
8
Дозвольте кожній дитині бути самостійним. Якщо ви бачите, що у нього щось не виходить з першого разу, почекайте, поки він не зробить ще кілька спроб. Тільки в разі їх невдачі пропонуйте свою допомогу.
9
В кінці заняття обговоріть з хлопцями результати майстер-класу. Відзначте гідності кожної роботи. Розкажіть, як отримані навички можна використовувати в житті і розвивати самостійно.